Y4ufNYHA0YiaSH7j

Учора невідомі спробували силою захопити агрофірму «Оржицька», котру очолює депутат Полтавської облради Валентин Несен. Між місцевими жителями та рейдерами виникло протистояння, у результаті якого затримано більше 40 осіб. Цієї суботи в с. Тарасенкове Оржицького району рейдери хотіли заволодіти активами місцевого сільськогосподарського товариства. Приїжджі молодики заявили, що вони нові власники агрофірми і намагалися захопити приміщення і […]

Учора невідомі спробували силою захопити агрофірму «Оржицька», котру очолює депутат Полтавської облради Валентин Несен. Між місцевими жителями та рейдерами виникло протистояння, у результаті якого затримано більше 40 осіб.

Цієї суботи в с. Тарасенкове Оржицького району рейдери хотіли заволодіти активами місцевого сільськогосподарського товариства. Приїжджі молодики заявили, що вони нові власники агрофірми і намагалися захопити приміщення і документи агрофірми.

«Сьогодні близько 4-ї години приїхали 3 автобуси, декілька десятків машин. Заїхали у село, і рейдери пред’явили претензії, що є старі борги, вони вступають у права правонаступників, гасять борги, і агрофірма переходять у їхні руки. Місцеві жителі піднялись швидко, розбили «Мерседес», автобус. Рейдери автомобілем подавили людей, побили з десяток машин жителів. Привезли тітушок охороняти село і виробничі приміщення. Стріляли зі зброї, дехто покинули машини у полі і втекли», – повідомив журналістам «ВПолтаві.інфо» очевидець подій, депутат Оржицької районної ради Григорій Рибачов.

Місцеві жителі звернулися до поліції з інформацією про протиправні дії невідомих осіб. На місце виїхали слідчо-оперативні групи, патрульні наряди та спецпризначенці, повідомляє прес-служба Національної поліції в Полтавській області. Ініціатори заворушень намагалися втекти на легкових автомобілях, проте були затримані в Оржицькому та Лубенському районах. Усього в руках правоохоронців опинилися понад 40 осіб.

Правоохоронці затримали понад 40 осіб на місці події (Джерело - ГУНП в Полтавській області)

Як стало відомо, це не перша спроба захоплення агрофірми. Спочатку це намагалися здійснити юридичним шляхом, через перереєстрацію документів. У жовтні 2017 року представник агрофірми «Оржицька» подав до Управління державної реєстрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради документи для реєстрації змін до відомостей сільськогосподарського товариства. Під час вивчення паперів реєстратор помітив їхню невідповідність чинному законодавству та запідозрив фіктивність, після чого направив відповідне повідомлення до поліції. За ухвалою суду, правоохоронці вилучили документи агрофірми «Оржицька», подані для реєстрації, та передали їх для проведення судових експертиз. Про це повідомив під час чергового засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів у Полтавській області начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавської області Олег Тимченко.

Існує й інша точка зору на події, пов’язані з підпримством. У всеукраїнській громадсько-політичній газеті «Наша версія» повідомляється, що директор агрофірми «Оржицька» вдався до шахрайських дій, щоб не повертати 2,5 млн доларів, які його батько брав на розвиток господарства. Згідно з інформацією видання, Валентин Несен продав свою і материну частку бізнесу лондонській компанії Берг Трейд ЛТД, після чого відправив до державного реєстратора для здійснення реєстраційних змін підставну особу, яка не мала на це повноважень. Потім директор агрофірми повідомив про спробу рейдерського захоплення його підприємства і за допомогою народного депутата Олега Кулініча домігся проведення наради оперативного штабу запобігання незаконному захопленню сільськогосподарського підприємства. Валентин Несен хотів, аби наклали заборону на здійснення реєстраційних дій, щоб не дати змоги законному представнику зареєструвати корпоративні права. Проте його бажання не задовольнили і компанія Берг Трейд ЛТД отримала разом із купленим підприємством ще й борг у розмірі 2,5 млн.$

Однак поки робити висновки зарано. Підозрювані в нападі на підприємство наразі лише доставлені до поліції, приймається рішення про відкриття кримінального провадження.

Loading...