Більське городище
Більське городище

Джерело – фейсбук-сторінка заповідника

Ресурс «Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини» пропонує 5 авторських онлайн-турів. Тривимірна мапа історичних пам’яток Полтавської області доступна для користувачів за посиланням.

Про це 20 жовтня повідомили на фейсбук-сторінці розробників. Презентація інтерактивної мапи відбулася 2 жовтня. Онлайн-проєкт вторили у «Центрі охорони та досліджень пам’яток археології» за фінансової підтримки Українського культурного фонду та благодійного фонду Zagoriy Foundation. Розробниками є В’ячеслав Шерстюк, Ксенія Малік і Юлія Деркач.

Інтерактивний ресурс містить понад 30 історичних об’єктів, які можна оглянути за такими маршрутами:

  • «Посульський рубіж Древньої Русі»;
  • «Полтавщина – колиска індоєвропейської цивілізації»;
  • «Місцями древніх битв»;
  • «Древнє скіфське «царство»;
  • «Археологія автострад».

До маршрутів входять давньоруські, скіфські та козацькі городища-фортеці, давні поселення, місця історичних битв. Кожен об’єкт віртуальної екскурсії має розгорнуті описи, фотографії і подекуди відео. Усі пам’ятки, представлені на карті, доповнені авторським дописом істориків, що містять відсутню у відкритих джерелах інформацію.

Розробники ілюстрували точки маршруту панорамними сферами, що дають змогу оглянути їх з висоти пташиного польоту. У мапу інтегровані 3D-реконструкції двох поховань культур епохи ранньої бронзи.

Розробники кажуть, що для авторизованих користувачів є додаткова можливість користуватися базою ресурсу для створення власних точок і маршрутів.

За словами розробників, проєкт підходить для складання офлайн-екскурсій для мандрівок вихідного дня і для більш тривалих вело- чи автоподорожей, а також стане у пригоді малорухливим групам населення. Творці ресурсу очікують, що інтерактивна мапа приверне увагу до незвіданих туристами місцевостей, популяризуватиме культурну спадщину Полтавщини та стимулюватиме місцеві громади розвивати своє історичне надбання.

Головна сторінка сайту інтерактивної мапи
Головна сторінка сайту інтерактивної мапи
Loading...