i7b9j3yleoUz3A8n

16-го лютого під час засідання сесії депутати внесли значні зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтави на 2018 рік, затвердженої 22 грудня 2017 року.

Капітальний ремонт житлового фонду міста

У першу чергу зміни стосуються збільшення фінансування капітального ремонту житлового фонду міста. Якщо на початку був намір витратити на ремонт теплообмінників, дахів і сходових клітин 38 млн 599 тис. грн, то після внесення змін на роботи заплановано спрямувати 73 млн 370 тис. грн. Однак, збільшилася і кількість об’єктів, які підпадають під капремонт. Згідно зі змінами до Програми мають провести:

 • розробка проектно-кошторисної документації та капремонт покрівель житлових будинків – 192 будинки (162 будинки у початковому варіанті);
 • розробка проектно-кошторисної документації та капремонт теплообмінників,  трубопроводів  в підвальних та горищних  приміщеннях  житлових будинків – 271 будинок (202 будинки у початковому варіанті);
 • розробка проектно-кошторисної документації та капітальний ремонт сходових клітин, заміна новими віконих та дверних блоків у житлових будинках – 563 будинки (296 будинків у початковому варіанті);
 • розробка проектно-кошторисної документації та капітальний ремонт вхідних груп, плит перекриття, підпірної стіни зі сходами, конструкцій шахти ліфта, електроосвітлення і силових проводок – 6 будинків (5 будинків у початковому варіанті).

Також, мають провести експертне обстеження, позачерговий технічний огляд  ліфтів 45-ти ліфтів і замінити лічильники електричної енергії у 1501 полтавському будинку. У першому варіанті Програми ці роботи не були передбачені.

Капітальний, поточний ремонт та утримання об’єктів благоустрою

Виділять більше коштів з міського бюджету і на ремонт та утримання об’єктів благоустрою.

Згідно зі змінами, на розробку документації, проведення держекспертизи проектів з подальшим виконанням капремонту вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою мають спрямувати майже на 61 млн грн, ніж планували спочатку. 171 млн 645 тис. 800 грн мають спрямувати на капремонт і реконструкцію 157-ми об’єктів (149 у початковому варіанті Програми). Зокрема, йдеться про ремонт вулиць, тротуарів, зливової каналізації, заміну відбійників та влаштування двох майданчиків для паркування (по пров. Товарний та по вул. Героїв АТО).

Збільшуються видатки і на проведення поточного ремонту елементів та об’єктів благоустрою. Так, мають виділити 48 млн 842 тис. 320 грн на ремонт 769-ти полтавських вулиць, провулків та перехресть. У кошторис входить ремонт наявних і будівництво нових посадкових майданчиків громадського транспорту (по вул. Симона Петлюри). Також, передбачено облаштування майданчиків для паркування транспорту (по вул. Баленка та по вул. Миру). Зазначимо, у першому варіанті Програми мали б відремонтувати 545 об’єктів і витратити на це 28 млн грн.

Незначних змін зазнали плани комунальників щодо модернізації, ремонту та утримання електромереж та світлофорів Полтави. Так, фінансування робіт зросло на 700 тис. грн. Це пов’язано зі збільшенням кількості світильників, які планують закупити (492 проти 470 у попередньому варіанті) та розширення списку об’єктів, які мають відремонтувати працівники «Міськсвітла». Загалом на роботи повинні витратити 21 млн 848 тис. 500 грн.

Фінансова підтримка житлово-комунального господарства

Зміни, внесені до цього розділу Програми розвитку житлово-комунального господарства стосуються лише збільшення суми витрат на приріст обігових коштів КАТП 1628. Якщо спочатку на виплату заробітної плати, придбання паливно-мастильних матеріалів та запчастин для підприємства мали виділити 1 млн грн, то після внесених змін вже 4 млн грн.

Для інших комунальних підприємств обсяги виплат з бюджету залишаються такими ж:

 • КП «Полтаваелектроавтотранс» – 40 млн грн (виплата зарплат, електроенергії);
 • КП ЖЕО №2 – 19 млн грн (15 млн – виплата зарплати, 4 млн – податок на прибуток) + 1 млн 284 тис. 800 грн – відшкодування за ТО ліфтів;
 • КП «Ремліфт» – 1 млн 460 тис. грн (виплата зарплати).

Поточний ремонт та утримання об’єктів житлового фонду територіальної громади

Загалом на поточний ремонт та утримання об’єктів житлового фонду передбачено витратити 23 млн 500 тис. грн. Згідно зі змінами, у цей розділ додали перелік об’єктів, що потребують оновлення. Це поточний ремонт покрівель, оголовків димових та вентиляційних каналів виступаючих на дахах житлових будинків:

 • пров. Заїжджий, 3а (шиферна);
 • пров. Петра Ротача, 24, кв. 48;
 • бульв. Є.Коновальця, 1, кв. 56;
 • вул. Квітуча, 6, кв. 48, 49, 50;
 • вул. Небесної Сотні, 91, кв. 147, 148, 149.

Також, розширився і перелік об’єктів, на яких проводитимуть загально-будівельні роботи:

 • вул. Соборності, 40 (водостічні труби, ґанок, тамбур);
 • вул. Макаренка, 26 (фасад, цоколь, вимощення);
 • пров. Ломаний, 38 (поточний ремонт трубопроводів, ізоляція на трубопроводах в підвальних приміщеннях будинків).

Що ж до змін, внесених до видатків у статутні фонди комунальних підприємств, то стосуються вони лише виділення додаткових 190 тис. грн на придбання комп’ютерної техніки КП «Ремліфт».

Зазначимо, під час засідання у деяких депутатів викликали сумніви внесені зміни. Зокрема, Олександр Шамота повідомив, що Програма у такому вигляді не відповідає потребам міста:

«Ми з вами в цій Програмі заганяємо все, що тільки можна. Але ми не бачимо, по-перше, фінансування, по друге, черговості, по-третє, хто її формує цю Програму».

Депутат запропонував вказати ті об’єкти на які вже є фінансування, щоб було зрозуміло, коли мають бути проведені роботи.  

До присутніх звернувся і депутат Юліан Матвійчук. Він повідомив, що не всі мали відкритий доступ до електронного документу, адже деяким не вдалося відкрити прикріплені архівні файли. На це міський голова відповів, що ці питання потрібно було вирішувати раніше.

У результаті депутати підтримали зміни до Програми 30-ма голосами. «Проти» проголосували четверо, «утримались» – сім.

Loading...