21lLUANXXSndwXyN

До Полтави з візитом до Октябрського районного суду міста приїхала робоча група з Ради суддів України. Перевірятиме роботу суду протягом двох днів –30 та 31 січня.

Підставою для відвідин стала низка звернень судді Лариси Гольник. Вона повідомляла про факти стороннього втручання в автоматизований розподіл справ, порушення зборами суду порядку визначення спеціалізації судді, дискримінаційне визначення робочого навантаження та інші порушення, допущені суддями Октябрського райсуду та його головою.

До робочої групи увійшли:

  • Олег Ткачук – керівник робочої групи, Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду;
  • Людмила Дьомич – членкиня РСУ, суддя Кропивницького апеляційного суду;
  • Оксана Савенко – членкиня РСУ, суддя Городищенського районного суду Черкаської області;
  • Олексій Котеньов – член РСУ, суддя Харківського окружного адміністративного суду.

Перші ніж займатися вирішенням проблемних питань, голова робочої групи Олег Ткачук вислухав усіх присутніх суддів. Зокрема, на зустрічі із обговорили:

  • навантаження на суддів – скільки справ та якої спеціалізації розглянули судді протягом 2018 року;
  • суддівське самоврядування;
  • взаємовідносини між Ларисою Гольник та членами колективу.

Серед останнього нагального - зміна спеціалізації для Лариси Гольник, із якою вона не згодна. Раніше суддя займалася розглядом кримінальних справ. Проте на зборах суддів напередодні Нового року вирішили, що Гольник розглядатиме справи про адмінправопорушення та призначили слідчою суддею.

Лариса Гольник

Як зазначає Лариса Гольник, відповідне рішення ухвалили за її відсутності. Інші судді пояснили, що вона сама, навіть не висловивши та не обґрунтувавши свою позицію з цього приводу покинула збори суддів. Додамо, що згідно з Указом Президента України №429/2018 від 19 грудня 2018 року Гольник призначили на посаду судді Октябрського райсуду безстроково.

Більшість суддів зазначили, що їм спеціалізацію визначали виходячи з виробничої потреби і нарікань щодо призначення на посаду слідчих суддів у них не виникало.

У зв’язку зі зміною спеціалізації, як пояснює Лариса Гольник, суттєво зростає навантаження на неї. Проте, як повідомив Олег Ткачук, про це говорити ще зарано, адже виконувати свої посадові обов’язки Гольник почала з 28 січня.

У процесі обговорення з'явилися 2 варіанти вирішення питання із спеціалізацією Лариси Гольник. Зокрема, це:

  • розгляд адміністративних, про адмінправопорушення та кримінальних справ;
  • розгляд цивільних та про адмінправопорушення справ, а також залишити її слідчою суддею.

Як наостанок наголосив Голова Ради суддів України Олег Ткачук, питання ще обговорюватимуть. А так як робоча група працюватиме ще й завтра, 31 січня, то намагатимуться дійти консенсусу.

Олег Ткачук

Також разом із робочою групою приїхала міжнародна експертка Проекту «Суд, громадяни, суспільство, держава: співпраця заради змін», заступниці голови Амстердамського окружного суду, член правління суддів та нідерландського фонду «Судді для суддів», а також експертка Європейського центру підготовки суддів пані Естер де Рой. Вона працює в Україні над реалізацією проектів, що стосуються запровадження стандартів здійснення правосуддя та забезпечення його організації на європейському рівні.

UPD

Увечері, 30 січня в Октябрському райсуйді провели збори суддів. На них вирішили питання із спеціалізацією Лариси Гольник. Суддя займатиметься розглядом розгляд цивільних справ, справ про адмінправопорушення, а також залишається слідчою суддею.

Естер де Рой
Loading...