Робота влітку для полтавських підлітків: що робити, щоб не «кинули» (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Анастасія Добряк, 14 червня, 15:15

Фото: Робота для підлітків (Джерело – reklamin)


У житті кожного тінейджера настає той момент, коли він хоче стати незалежним від батьків – зокрема фінансово. Найчастіше цей період випадає саме на літні канікули, бо вільного часу вдосталь, а бажання працювати й заробляти гроші на задоволення власних потреб – зростає. ЗМІСТ вирішив дізнатися про особливості роботи для школярів, як це регламентує законодавство, та як працювати так, щоб не стати жертвою «не чистих на руку» підприємців.

У Полтаві знайти роботу для школяра дещо складніше, ніж у мегаполісі. Це зумовлено тим, що кількість охочих підзаробити – зростає, ще й у розпал сезону. Важливим фактором також є українське законодавство, адже воно прискіпливо регламентує кількість робочих годин на день, відпустку для неповнолітнього тощо.

Бажання полтавських підлітків працювати обумовлено правом кожної людини на працю. Воно включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Про це йдеться в статті 43 Конституції України. У трудових відносинах неповнолітні прирівнюються до повнолітніх, тому їхні права рівні. Крім того, підлітки користуються гарантіями і пільгами в галузі охорони праці.

Згідно з законом, на роботу не беруть до 16 років, але за згодою батьків або осіб, що їх замінюють, можна влаштуватися і в 15.

Юрист Тарас Захаров наголошує, що робота без трудового договору несе великі ризики не тільки для підлітків, а й для будь-яких інших працівників. Важливо, що для працевлаштування молоді у віці від 16 до 18 років не потрібна згода їх батьків, тому це не може бути підставою для відмови у підписанні трудового договору:

«Порада дуже проста: просіть, щоб вас влаштували на роботу офіційно на короткий проміжок часу. Якщо ні, то підлітки можуть прохати укласти з ними цивільно - правовий договір на виконання певного типу робіт».

Особливості працевлаштування неповнолітніх

Але як бути, коли договір не уклали¸ школяр старанно працював, а грошей не заплатили? Або коли і договір укладений, і робота виконана, а роботодавець відмовляється платити? Тарас Захаров говорить, що не існує чіткого механізму захисту неповнолітніх, але підписана трудова або цивільно-правова угода збільшує шанси на захист своїх прав.

 Особливості роботи неповнолітніх влітку

Сьогодні українські сайти оголошень рясніють заголовками типу «Робота для промоутерів-школярів у Полтаві». За роздачу листівок обіцяють від 25 гривень за годину до 1500 гривень за тиждень. Роботу офіціантів подекуди пропонують тінейджерам, яким виповнилося 16-17 років. Та переважно до праці запрошують студентів.

Знайти для себе оголошення можна в мережі, або поцікавитися у знайомих про їхній досвід. Сучасні технології розширюють можливості, тому ви можете працювати онлайн. У будь-якому разі потрібно не боятися співбесід, вірити у свої сили та відповідально виконувати роботу. Також варто звертати увагу на оголошення, які не пропонують швидкого і легкого заробітку, адже шахраї шукають можливості легкого заробітку.

Опублікована: 14 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація