Родина Левченків намагається оскаржити домашній арешт Наталії Саєнко

Автор: Вікторія Баберя, 20 березня, 16:32

Фото: Левченки намагаються оскаржити домашній арешт Наталії Саєнко


У середу, 20 березня,  в Полтавському апеляційному суді колегія суддів у складі головуючого Олександра Захожая, Оксани Корсун і Наталії Харлан має розглянути скаргу Олега Левченка, батька загиблого хлопчика.

Вона стосується запобіжного заходу Наталії Саєнко. Сторона потерпілих вважає, що підозрювана має перебувати під цілодобовим домашнім арештом, а не лише в нічний  час доби – з 22:00 до 6:00.

Засідання мало розпочатися о 16.00. Під будівлю суду прийшли полтавці підтримати родину потерпілих Левченків. Запускати присутніх до суду розпочали лише о 16.15.

Акція перед початком засідання

Черга на вході в суд

Наразі усі присутні пройшли до судової зали та чекають на колегію суддів.

Адвокати Наталії Саєнко

Зала засідання

16:42. Розпочалося слухання справи. До зали засідань прийшли потерпілі Олег та Наталія Левченки, батьки загиблого хлопчика, та Вікторія Чазова, бабуся Артема. Його тітка, Ірина Сергієнко, яку нещодавно суд також визнав потерпілою, не з'явилася.

Колегія суддів апеляції

Олег Левченко

Наталія Левченко

Адвокат родини Левченків Дмитро Семеха подав клопотання щодо зміни запобіжного заходу на цілодобовий домашній арешт.  Як доказ подав колегії суддів зображення, на якому видно, що підозрювана Наталія Саєнко покидала Полтаву та їздила до Києва. Зауважимо, це сталося 13 березня. У соцмережах поширили зображення Саєнко на заході у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».

Головуючий суддя Олександр Захожай поки що не долучає надані фото як докази, а намагається встановти їх походження: дату та ким зроблені. Сторона ж потерпілих відповідає: їх надало анонімне джерело. Суддя ж не вважає, що зображення, зроблені невідомим автором, можна використати як докази.

Коли запитали бабусю, Вікторію Чазову, то вона зауважила, що їй прислали фото Саєнко під час виставки в Києві через Фейсбук.  Вона обурюється, що слідчий Юрій Титаренко відпустив підозрювану до Києва, начебто, на лікування, а вона пішла у Виставковий центр.

Вікторія Чазова

17:05. Наталія Саєнко підтверджує, що саме вона зображена на фото. Її адвокат Богдан Глядик прокоментував:

«У нас є право допитати особу, яка зробила фото, дослідити засіб, яким сфотографували та носій, на якому зберігали. Якщо її не допитати - це не може бути доказом. Саєнко перебувала у Києві з робочою поїздкою, їй надали дозвіл залишити місце домашнього арешту. Слідчим було дозволено відвідати не тільки на медичне обстеження, а і на робочу поїздку». 

Він також надав суду медичну довідку з київської клініки «Борис»,  проте пропросив залишити діагноз у таємниці. Глядик також зауважив, що суд має встановити мету, з якою сторона потерпілих надала фото Саєнко, та допитати аноніма. Щодо долучення зображення до матеріалів справи – залишити на розсуд суду. Інший адвокат потерпілої Олег Губа надані знімки також не вважає доказами.

Прокурор Валентин Болгар вважає, що фото можуть бути додані до справи, оскільки Саєнко мала дозвіл на виїзд до Києва в цей день.

17:18. Суд задовольнив клопотання адвоката Семехи залучити знімки до матеріалів справи, а також клопотання адвоката Глядика щодо долучення дозволу слідчого Титаренка на виїзд Наталії Саєнко за межі Полтавської області.

17:28. Адвокат родини Левченків Геннадій Олєйніков обгрунтовує, чому варто замінити Наталії Саєнко запобіжний захід. Він вважає, що Саєнко може виїхати в іншу країну, якщо не буде перебувати на цілодобовому домашньому арешті. Крім того, він заявляє, що підозрювана впливає на свідків. Щодо доказів цього запевняє: дані передані в ДБР, але конкетної інформації на сьогодні надати суду він не готовий.

Адвокат Левченків Геннадій Олєйніков

17:44. Адвокат Дмитро Семеха зауважує, що Саєнко впливала на свідків та слідство, і докази цього є:

«Ми надавали раніше, що підозрювана здійснювала вплив на свідків і слідство. У матеріалах справи є ці докази. У заяві Саєнко долучила до матеріалів кримінального провадження виписки з банківських переводів у  той час, коли вона не набула ще в статусу обвинуваченої. Ми вбачаємо в цьому тиск».

Адвокат потерпілих Дмитро Семеха

18:02. Суддя Захожай вважає, що адвокат Семеха  вводить суд в оману. Адже представник родини Левченків зауважує, що «Саєнко могла відвідувати Київ вИключно для лікування», а в дозволі слідчого зазначено: «вКлючно для лікування». Семеха вибачився перед колегією.

18:07. Прокурор Валентин Болгар підтримує цілодобовий домашній арешт. Щодо порушення підозрюваною домашнього арешту, то додав, що не знає, чи порушувалися умови запобіжного заходу.

Прокурор Валентин Болгар

18:17. Богдан Глядик повідомив, що згідно з статею 184 КК України, клопотання слідчого повинне містити посилання на ймовірні ризики:

«У клопотанні, яке ви розглядаєте, немає конкретного переліку ризиків. Потепілий каже, що Саєнко зможе покинути територію України. Але з 6 листопада по 9 січня вона не покинула межі країни. Немає тих ризиків, на які слідчий і прокурор посилаються. Будучи під домашнім арештом, вона не порушувала нічого, що раніше й підтвердив прокурор».

18.28. Адвокат  Наталії Саєнко Олег Губа наголошує, що інформація та докази про тиск його підопічної не є підтвердженими:

«Вже було поведено 6 експертиз в 3 різних установах. І жоден експерт не повідомляв про тиск від Саєнко. Про що це говорить? Що інформація представника потерпілих не відповідає дійсності».

18:36. Суд надав слово підозрюваній Наталії Саєнко. Вона повідомила, що не порушувала правила домашнього арешту та покидати межі України не планує:

«Я керівниця ресторанного бізнесу. У мене працює більше 40 працівників. Це єдине джерело мого доходу. У мене син 2003 року народження, навчається в 10 класі. Мої паспорти, у тому числі й закордонний, знаходяться у мене вдома. Я можу віддати закордоний паспорт, щоб запевнити, що виїзжати не буду. Я не порушувала правила. Я звернулася до слідчого, мені дали дозвіл. З Києва я повернулася о 19:00, слідчому доповіла. Я прошу залишити запобіжний захід в нічний час».

18:39. Адвокат Богдан Глядик надав заяву працівників від працівників закладу, де керує Саєнко. У ній вони заявляють, що Саєнко фізично має бути присутньою на роботі, оскільки її відсутність впливає на бізнес-процеси. Суд долучив заяву до матеріалів справи.

18:45-18:58. Перейшли до судових дебатів. Суд видалився до нарадчої кімнати.

19:31. Суд ухвалив рішення частково задовольнити апеляційну заяву родини потрпілих Левченків. Підозрювана Наталія Саєнко залишається під домашнім арештом в нічний час доби (з 22:00 до 6:00) до 9 травня. Також суд зобов'язав її здати закордонний паспорт на час розслідування, аби уникнути можливості виїзду її за кордон.

Колегія суддів апеляції

___  ____________  ____

Згідно з висновками судової автотехнічної експертизи, причиною ДТП та її наслідків є порушення Наталією Саєнко правил дорожнього руху. Судово-медична ж експертиза становила, що смерть хлопчика спричинили тілесні ушкодження, отримані внаслідок аварії.

Додамо, наразі судом накладено арешт на нерухоме майно підозрюваної в Полтаві та Полтавському районі, яке станом на 5 лютого 2019 року їй належало. Наталія Саєнко намагалася оскаржити дану ухвалу, проте Полтавський апеляційний суд не задовольнив скаргу.  Підозрювана зараз перебуває під домашнім арештом у нічний час доби до 9 травня.

Зауважимо, родина Левченків подала цивільний позов на 300 млн грн – компенсацію за спричинену моральну шкоду (у зв'язку з цим і арештували майно). А 25 лютого родина  подала ще одну скаргу на бездіяльність слідчого у справі.

Нагадаємо, поліція розшукує свідка ДТП, що сталася у центрі міста (на кільці по вулиці Соборності) 6 листопада 2018 року близько 14:00 на пішохідному переході біля Малої академії мистецтв. Тоді джип Mercedes-Benz, за кермом якого була Наталія Саєнко, збив Артема Левченка, який їхав на велосипеді. Хлопчик два місяці перебував у лікарні і, не прийшовши до тями, він помер від отриманих травм у понеділок, 7 січня.

Зауважимо, під час слідчого експерименту в середу, 6 лютого, встановили, що на момент скоєння ДТП, Артем Левченко рухався на велосипеді на великій швидкості, а не йшов пішки.

Крім того, 27 лютого суд призначив проведення комплексної транспортно-трасологічної, судово-автотехнічної та судово-медичної експертизи.

 Кореспондент Віталій Крицький

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 20 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація