Розгляд справи «Кривавої арки» перенесли на кінець вересня

Автор: Анна Єгорова, 11 липня, 16:36

Фото: Суддя Анатолій Савченко


Під час другого судового засідання в справі нанесення тяжких ножових поранень активістам Олексі Кобі та Дмитрові Юденку біля арки «Газетний ряд» 5 квітня 2017 року суддя Анатолій Савченко заслухав нові клопотання, допитав потерпілих і одного з підозрюваних – Анатолія Прядка. Євген Усенко давати покази наразі відмовився. За клопотанням захисту, до справи долучать ще 13 свідків. Їхні допити в залі Октябрського суду розпочнуться з 21 вересня.

Присутні сторони у справі

Прокурор: Руслан Пічугін;

Підозрювані: Євген Усенко, Анатолій Прядко;

Адвокат підозрюваних: Григорій Фелоненко; Максим Дашко, Михайло Самойленко;

Потерпілі: Олекса Коба, Дмитро Юденко;

Представник потерпілого Юденка: Микола Сватенко.

Перебіг засідання

11 липня суд мав розглянути справу по суті. Саме засідання розпочалося із запізненням у 40 хвилин: конвой із підозрюваним затримався.

Обвинувачуваний Євген Усенко

Перед оголошенням прокурором обвинувального акту сторони заявили клопотання.

Адвокат Дашко зазначив, що він проти відео- і фотофіксації захисників і їхніх підопічних представниками ЗМІ. Прокурор і потерпілі клопотання не підтримали. Суддя Савченко виніс рішення заборонити знімати адвокатів, Прядка, Усенка проти їхньої волі.

Потерпілі заявили про долучення цивільних позовів. Детально озвучену присутнім моральну шкоду, завдану подіями біля арки, Олекса Коба оцінив у 1 мільйон гривень, а Дмитро Юденко – у 250 тисяч.

 

Захисник Самойленко клопотав про виклик семи свідків. Їх уже раніше допитували в рамках досудового розслідування, тому попри заперечення прокурора, суддя задовольнив прохання адвоката.

Прокурор Пічугін відповідним актом озвучив обвинувачення: умисне нанесення тяжких тілесних пошкоджень, а саме проникаючих ножових ударів. Інші травми (різані рани, забиття, переломи, синці) також згадані прокурором.

 

У порядку розгляду справи мали спочатку допитати потерпілих, потім обвинувачуваних, далі свідків і перейти до дослідження доказів. Однак через відмову Усенка давати покази під час цього засідання, адвокат Фелоненко клопотав про перенесення допиту свого підопічного на кінець розгляду. Суддя прохання підтримав.

Допити

В інтересах судової справи ми не публікуємо дослівних показів потерпілих і підозрюваного.

Дмитро Юденко й Олекса Коба розповіли про обставини нанесення ударів, початок подій, характер отриманих травм і процес відновлення від них. Версія Анатолія Прядка кардинально відрізнялася, і всі звинувачення про нанесення будь-яких травм активістам мешканець Кременчука відкидає, адже, за його словами, сам був атакований.

Адвокат потерпілого Юденка звернувся до судді з невдоволенням, що на його запитання до підозрюваного відповіді здебільшого «нашіптують» захисники. Проте адвокати Прядка й Усенка зазначили, що в цьому й полягає роль захисту.

У свою чергу Максим Дашко звернув увагу, що журналіст Микола Лисогор продовжує знімати на відео. Журналіст зазначив, що фотоапарат є портативним засобом, і в інших судах чомусь розуміють законність таких дій. Микола додав, що якщо він щось порушує, нехай його видалять із зали засідання. Анатолій Савченко мав намір перенести засідання через «тиск на суд», але журналіст припинив зйомку, і розгляд справи продовжили.

Євген Усенко відмовився свідчити, бо в залі присутні «мародери в масках» (очевидно, сказане в адресу потерпілих). Свою грубість він пояснив реакцією на те, що потерпілі під час пояснень суду назвали кременчучців біля арки «тітушками». Після короткої словесної перепалки суддя зробив попередження присутнім про перемовини під час засідання.

Після чотирьох годин розгляду справи суддя, прокурор і захисники узгодили дати допитів свідків. За попередніми підрахунками, їх 13. Перше із засідань призначене на 21 вересня: таке відтермінування Анатолій Савченко пояснив «періодом відпусток». Щоб обрати запобіжні заходи для підозрюваних, що треба зробити до кінця липня, суддя назначить додаткове засідання. Поки що Євген Усенко лишається під вартою, а Анатолій Прядко – під домашнім арештом.

Опублікована: 11 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація