9 травня у Зінькові
9 травня у Зінькові

Фото – фейсбук-сторінка Сергія Хрипка

9 травня, під час урочистої ходи у Зінькові, хлопець у військовій формі ніс прапор Леніна. Секретар Зіньківської міської ради Сергій Хрипко одразу опублікував фото де видно зображення Леніна, а потім – видалив. На одному знимку прапор обрізали.

Про це відомо з його посту у фейсбуці про відзначення дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10 травня. ЗМІСТ намагався зв’язатися з Сергієм Хрипком за робочим номером, але наразі нам не вдалося це зробити. Але він коментував новину ЗМІСТу у фейсбуці 9 травня:

«Чесно дивує така поведінка наших земляків. Даний прапор є офіційною символікою 93-ої мотострілкової дивізії, законом не заборонено. Кожного року даний прапор присутній на офіційних заходах. Виявляється вже погано те що ми вшановуємо наших дідів і прадідів, завдяки яким ми зараз живемо у нашій незалежній Україні. Дивно».

Інше фото ходи у Зінькові, де вже не видно прапор з Леніним

Зіньківський міський голова Сергій Максименко написав, що прапора з Леніним не було на ході взагалі (хоча його видно на фото, які вже видалив Сергій Хрипко). За його словами, прапорів було чотири: Державний прапор України, Державний прапор Республіки Білорусь, прапор 93-ої стрілкової дивізії та прапор Української спілки ветеранів Афганістану:

«Не можу не відреагувати на недостовірну інформацію стосовно прапорів, які були на мітингу на Меморіалі Вічної слави 9 травня цього року», – пише Сергій Максименко.

Фото з оновленого посту Сергія Хрипка, де видно шматочок прапора з Леніним. Його було видно на попередніх фото, які вже видалили, а міський голова назвав цю інформацію недостовірною

Хоча Сергій Хрипко видалив фото з прапором, вони залишаються на ресурсі ЗМІСТ. На них видно, що 9 травня містяни несли фото ветеранів та прапори. На фото з події видно, що на одному з прапорів зображений Володимир Ленін. В оновленому пості Сергій Хрипка видно частину прапора, але його обрізали. Попри це, Сергій Максименко говорить, що прапора не було.

Своєю чергою, поліція Полтавщини пише, що пам’ятні заходи 9 травня на Полтавщині пройшли спокійно, без порушень публічного порядку. Але, згідно з законодавством України, виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів передбачає кримінальну відповідальність.

Loading...