Серед найбільших підприємств-забруднювачів України є 3 з Полтавщини

Автор: Вікторія Баберя, 24 липня, 16:58

Фото: Серед найбільших підприємств-забруднювачів України є 3 з Полтавщини (фото - am1590theanswer.com)


Такі дані надані Мінприроди України станом за ІІ квартал 2020 року.

Перелік підприємств України, які є найбільшими забруднювачами навколишнього природного середовища країни не містить в першій десятці підприємств Полтавської області, але включає 3 підприємства в сотні перших. Про це йдеться в огляді стану довкілля ПОДА.

Зокрема:

  • ПАТ «Укртатнафта» – протягом ІІ кварталу викинуто в атмосферне повітря забруднюючих речовин на 11,98% більше, ніж у попередньому кварталі. Зростання обсягів викидів відбулося у зв’язку зі збільшенням використання обсягів палива. Підприємство інформує, що у поверхневі водні об’єкти зворотні води воно не скидає.
  • ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» – викинуто в атмосферне повітря 458,934 т забруднюючих речовин, що на 62,5% менше ніж у попередньому кварталі. Зменшення обсягів викидів відбулося через зниження об'ємів використання газу і мазуту як палива. Основну частину всіх викидів підприємства склали сполуки азоту (36,7%) та діоксид та інші сполуки сірки (50,36%). У поверхневі водні об’єкти (р. Сухий Омельник) скинуто 143,509 тис. м 3 зворотних вод – що на 92,13% менше ніж у попередньому кварталі. Всі скинуті води мають категорію нормативно очищених.
  • ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» – викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин склали на 3,69% більше ніж у І кварталі 2020 року, через збільшення виробництва окатишів та витрат вибухових речовин. Протягом звітного періоду року підприємством скинуто 4,869 тис. м 3 зворотних вод у р. Дніпро, що на 47,07% більше ніж у попередньому кварталі. Скид підземних вод гідрозахисту Лавриківського родовища у р. Сухий Кобелячок становив 95,945 тис. м 3, що на 2,8% менше, ніж у І кварталі.

Викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря підприємствами – основними забруднювачами Полтавської області, тис. т

ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат» протягом ІІ кварталу 2020 року було викинуто в атмосферу 379,262 т шкідливих речовин, що на 60,3% більше ніж у І кварталі. Збільшення викидів відбулося через збільшення обсягів розкривних робіт, збільшення обсягів зварювальних робіт та обсягів використання пального.

Нагадаємо, до рейтингу «ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів» за 2018 рік потрапили 5 підприємств, що розташовані на території Полтавської області.

Опублікована: 24 липня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація