IMG_20210319_101247

У Полтавській міській раді триває сесійне засідання. Напередодні розгляду запитань між депутатами виникла словесна сварка.

Дійові особи сварки під час сесії:

  • Сергій Каплін від фракції «Партія простих людей Сергія Капліна»,
  • Едуард Волков від «Рідного міста»;
  • Вадим Ямщиков від «Слуги народу»;
  • Юліан Матвійчука від «Свободи»;
  • Олександр Мамай, міський голова Полтави.

Сергій Каплін звинуватив «Свободу» у хабарництві за минулої каденції у міській раді. За його словами, депутати щомісяця отримували 20 тис. доларів і голосували за забудову біля Прирічкового парку, на місці кінотеатру «Алмаз» тощо:

«Ви навіть не хотіли говорити про те, щоб почути громаду і навести там порядок і примусити забудовників реалізувати інфраструктуру. Ви виступаєте і я виступав проти, але різниця між нами у тому, що ви дали зелене світло Сірику, щоб процес почався. Ми дивимося список депутатів, які голосували за це і Ямщиков голосували за, щоб розпочати процес формалізації будівництва біля Прирічкового парку, і Волков, який тягне руку. Він покаявся, що голосував. […] А ви за останні за останні 10 років зробили Полтаву найзанедбанішою в Україні і з цим потрібно боротися», – каже Каплін.

«За 2 роки, бо я був 8 років. […] Я теж знаю, що відбувається кулуарах, але ніколи цього нікому не скажу», – каже міський голова Полтави Олександр Мамай.

Вадим Ямщиков сказав, що слова Каліна про хабарництву – наклеп і «Свобода» ніколи не брала грошей:

«Олександре Федоровичу, я Вас вітаю. Ви винайняли дуже гарну команду, яка тепер буде займатися і розказуватиме хто і як змінився», – каже Ямщиков.

«Я змінився, так-так», – сказав Олександр Мамай.

«Він уже другий рік ходить і згадує цю двадцятку всюди. Він або заздрить», – говорить Ямщиков.

«Звісно заздрить. Я теж заздрю», – відповів Олександр Мамай.

Ямщиков говорить, що Сергій Каплін має надати інформацію про хабарі, адже він два роки каже про цю історію, але не оприлюднює доказів:

«Я уже не можу це чути. Це маніпуляція. Надали дозвіл на розробку детального плану, а не забудову (це про забудову біля Прирічкового парку, – прим. авт) Тоді я тричі нагадував, що коли громада буде проти і не захоче набережну, то Ямщиков це не підтримає. Це популізм».

До обговорення долучився Едуард Волков. Він говорив, що Сергій Каплін не згадував би про хабарів, якби йому нібито не написав зранку перед сесією Олександр Мамай:

«Не хотів казати, але від Олександра Федоровича отримав повідомлення і почав виступати. У 2009 році ці ділянки надав Матковський в оренду. У 2012-14 роках, коли був Мамай, надали на 25 років оренду і фактично передали у власність підприємству. Було голосування, вчора на комісії підтверджували і казали про це. Ми сказали, що голосували, але не за це і ми проти».

Юліан Матвійчук сказав, що інформація про хабарі, мабуть, стосується саме Сергія Капліна. За його словами, він раптово увійшов в коаліцію з міським головою, хоча мав інші плани щодо об’єднання:

«Тут нас згадали з писаною торбою. Знаєте, Сергій Миколайович ходить з тією двадцяткою. Мабуть, другий місяць лобіює. Уявіть, 20 тис. доларів в місяць. Ми б уже на мерседесах їздили і купу нерухомості мали. Подивіться наші декларації. Мені тепер відома цифра, за яку Каплін увійшов в коаліцію Мамая, бо ще 2 тижні тому приходив до нас і казав, давайте за справедливість».

Наостанок Сергій Каплін сказав, що останніми роками у Полтаві ухвалювати антинародні рішення, а Олександра Шамоту зробили «теплими капцями» лідера «Рідного міста» Олександра Удовіченка.

Loading...