img_20221203_112919_703

Головного сержанта Міщенка Сергія називали «Винищувачем танків». За вміння воювати він отримав найвище звання «Героя України», але посмертно.

25 травня його дітям передали орден батька «За мужність» ІІ ступеня, яким його нагородили 13 жовтня 2022 року за особисту мужність. За кілька місяців він загинув. Трагедія сталася - 1 грудня під час виконання бойового завдання на Луганщині. Без батька залишилися шестеро дітей - чотири доньки і два сини.

На рахунку Сергія Міщенка 35 одиниць знищеної російської військової техніки. Під час одного з боїв він уразив 7 одиниць військової техніки російських військ, зокрема, чотири танки.  За життя воїн не встиг отримати всі свої нагороди, тож їх передали його дітям.

На зображенні може бути: 5 людей

Сергій Міщенко був командиром відділення взводу протитанкових ракетних комплексів 45-ї окремої артилерійської бригади Збройних Сил України. Воїн родом із Зінькова, багато років мешкав у Хоролі.

До великої війни Сергій Міщенко займався підприємницькою діяльністю разом із братом, а з перших днів повномасштабного вторгнення пішов захищати Україну від окупантів. Воїн починав з оборони Києва, брав участь у боях під Барвінковим, Вірнопіллям, Бражківкою.

Побратими називали захисника винищувачем танків, адже під час одного з боїв він уразив 7 одиниць військової техніки, зокрема 4 танки.

45-та окрема артилерійська бригада під керуванням полковника Олега Файдюка нині працює на Бахмутському напрямку й допомагала обороняти Соледар. З початку повномасштабної війни до лав цієї бригади стали чимало відважних воїнів і одним з них був Сергій Міщенко. Про нього Олег Файдюк згадав у інтерв’ю «Українській правді», яке дав поблизу Бахмута.

Один з дивізіонів бригади брав участь у харківській контрнаступальній операції.

«Під Ізюмом, 62-ий дивізіон. І дуже багато роботи зробив 87-ий протитанковий дивізіон. На жаль, там загинув сержант Сергій Міщенко – людина, яка особисто знищила 14 підтверджених танків і 27 одиниць бронетехніки – це БМП, БТР. Ми його документи подали на присвоєння звання Героя України, прижиттєво вручити не встигли».

Сергій Міщенко працював з Javelin. Комбриг запрошував його навчати бійців, а не йти самому в бої, але зупинити Міщенка було складно:

«Це був бог, реально бог. У нього шестеро дітей, він міг взагалі не йти воювати. І ще він був самородком – сам розбирався, як треба діяти. Я вже старався його більше схиляти до того, щоб він учив інших, а не сам завдання виконував. А він завжди рвався вперед. Я йому казав: "Дивись, ти навіть за найкращих розкладів сам усю роботу не зробиш. Навчи 5-10-15 людей, навіть якщо вони по одному танку або БТРу підіб'ють, це вже в сумі буде більше". І він потроху починав вчити.

А потім так вийшло, що в росіян уже не було броньованої техніки на передку – вони розуміли, що західна точна протитанкова артилерія їх нищить – і нашим доводилося заходити в "сіру" зону. І от Міщенко пішов туди і загинув».

Олег Файдюк. Фото – УП
Олег Файдюк Фото УП

Сергій Міщенко загинув 1 грудня 2022 року у Ковалівці Сватівського району на Луганщині, виконуючи бойове завдання. Командування подало воїна на звання Героя України, яке йому посмертно надали 23 лютого.

Loading...