AfgLcrOqXetS3uGZ

Антикорупційний портал «Stop Corrupt» спробував з’ясувати, чому голова Октябрського райсуду Олександр Струков безкоштовно користується приміщенням полтавського ТОВ «Комфін». Як повідомляє Stop Corrupt, суддя у своїй декларації зазначив, що безкоштовно користується нежитловим приміщенням площею 38,10м2, яке ще в 2011 році йому надало ТОВ «Комфін». Журналісти порталу з’ясували, що Олександру Струкову доводилося стикатися з цією фірмою під час […]

Антикорупційний портал «Stop Corrupt» спробував з’ясувати, чому голова Октябрського райсуду Олександр Струков безкоштовно користується приміщенням полтавського ТОВ «Комфін».

Як повідомляє Stop Corrupt, суддя у своїй декларації зазначив, що безкоштовно користується нежитловим приміщенням площею 38,10м2, яке ще в 2011 році йому надало ТОВ «Комфін».

Скріншот декларації Олександра Струкова

Журналісти порталу з’ясували, що Олександру Струкову доводилося стикатися з цією фірмою під час своєї професійної діяльності.

Майже за рік до отримання права користування приміщенням, 13 серпня 2010 року посадовців «Полтава-банку» підозрювали в ухилянні від сплати податків на майже 3 млн грн.

Згідно з ухвалою Київського райсуду, у 2008 році посадовці «Полтава-банку» уклали з офшорною компанією Setarena Limited договір про придбання акцій миргородського ЗAT «Курорт-Готель», фактично власниками яких і були пов’язані особи банку з метою виведення у такий спосіб власних обігових коштів за межі України.

Далі службовці «Полтава-банку» продали ці акції пов’язаному з ними ТОВ «Комфін», таким чином лишивши їх фактично у своїй власності.

Також, зазначає Stop Corrupt, у той час посадовців «Полтава-банку» підозрювали у виготовленні фальшивих грошових купюр. У цій справі також фігурували підприємства, пов’язані з  ТОВ «Комфін» та ЗАТ «Курорт-Готель»:

  1. ТОВ «Інтор» – має однакову з «Комфін» адресу реєстрації, а його засновниця працює головним бухгалтером «Курорт-Готелю»;
  2. ТОВ «Інвестком» – теж зареєстроване за тією ж адресою, що й «Комфін» та має спільного засновника з цією фірмою;
  3. ПП «Авантаж-сервіс» – контактний номер підприємства збігається з номером «Курот-Готелю», а засновник Леонід Некрасов – колишній акціонер «Полтава-банку».

Тоді Київський райсуд дозволив правоохоронцям провести обшуки у причетних підприємств. Однак вже у вересні керівництво банку позивається до Октябрського суду щодо визнання дій протиправними. Справа потрапила до Олександра Струкова, який у свою чергу заборонив на час розгляду по суті перевіряти документи банку.

Майже через півроку від дати подання позову Октябрський райсуд ухвалює рішення, що він не уповноважений його розглядати і направляє справу до окружного адміністративного суду.

Цього ж 2010-го року Олександр Струков отримує право власності на квартиру у новобудові, за адресою провулок Першотравневий,5.

Скріншот декларації Олександра Струкова

За даними Stop Corrupt, зведення цього будинку кредитували «Полтава-банк» і ТОВ «Комфін», останнє профінансувало будівництво 39-ти квартир з 54-ох.

Також «Комфін» отримав право спільної сумісної власності на приміщення, розташовані в цьому будинку, судячи з усього, одне з них і передали у безоплатне користування Олександру Струкову.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис про порушення вимог законодавства головою Октябрського райсуду Полтави Олександром Струковим. Припис стосується порушень Струковим вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Loading...