Склянки з алкоголем теж мистецтво, або як у Полтаві відбулася виставка сучасного арту

Автор: Анастасія Добряк, 11 травня, 14:30

Фото: Виставка сучасного мистецтва у Полтаві


Це мистецтво інколи складно зрозуміти, але воно дає можливість побачити сенс у звичайних речах. Довкола нього викликає багато суперечок і хтось називає його простим жартом, але тільки так можна представити буденне життя як дещо прекрасне. «Ці виставки не несуть у собі чогось корисного, тому я не ходжу на них», - можна почути у полтавському тролейбусі. Та все ж сучасний арт, в якому переважає зміст, має, що запропонувати суспільству. Це довели митці на унікальній виставці «417 Очікування не має сенсу».

Виставка сучасного мистецтва у Полтаві

Дроти у вазах, господарське мило з літературою і склянки з алкоголем одразу викликають дивні відчуття. Потрібно пам’ятати, що сучасне мистецтво викликає нерозуміння з моменту його заснування. Попри це, воно дає можливість висловитися, бути почутим. Унікальність цієї виставки не в тому, щоб показати полтавцям «свої красиві витвори», а розповісти про проблему  тотальної засміченості планети і те, що речі можуть жити довше ніж ви думаєте.  

 Виставка сучасного мистецтва у Полтаві

Щоб зробити виставку ще оригінальнішою, її розмістили на балконі музею. Цим чотирнадцятеро митців показали, що мистецтво не має висіти на стінах галерей, або бути десь осторонь суспільних проблем. Мисткиня Олена Зозуля говорить, що сучасний арт потрібен  Полтаві, щоб викликати у полтавців інтерес до буденності зображуючи її. Вона не готувала твори спеціально для цієї виставки, бо кожен з цих предметів є звичайним доповненням у її інтер’єрі. Таким чином, вона намагається пояснити, що предмети, які ми бачимо щодня є тим, заради чого ми йдемо до музею, або галереї:

«Якщо чесно, то мені не дуже подобається відшуковувати зміст у творах. Мені хочеться не роздумувати над мистецтвом, а просто насолодитися формою. Та я точно знаю, що все, що оточує нас є мистецтвом. Нашому місту треба розповідати більше про сучасний арт, бо це дає ширше уявлення про світ. Ця виставка дійсно унікальна і дає можливість зрозуміти у чому тут фішка».

Олена Зозуля

Коли заходиш на «мистецький балкон» одразу бачиш щелепу і надкусане яблуко, які нарешті помирилися один з одним. Поєднання двох звичайних предметів несуть у собі важливий підтекст, один на двох сенс. Здається, що автор говорить: «Агов, навіть ці двоє помирилися, тепер твоя черга».

Виставка сучасного мистецтва у Полтаві

Коли хтось вам скаже, що не потрібно шукати сенс там, де його немає, то не слухайте. Насправді ж підтексти і змістове наповнення є в усьому, до чого торкається рука, або й нога людини. Наприклад, скейт з  іконами якому «Рух дозволено».

Виставка сучасного мистецтва у Полтаві

Сучасний арт створює тренди і відгукується на всі проблеми у суспільстві. Основний меседж  виставки «готових речей» – сміття теж є мистецтвом. Учасниця виставки Марина Зевако переконана, що кожна річ у квартирі заслуговує на те, щоб якомога довше не опинитися на смітникові. Вона наводить слова Марселя Дюшана, засновника течії «реді-мейду», про те, що люди вважають мотлохом точно може бути мистецтвом. Для своєї композиції Марина використала скло з старої радянської шафи і цим показала, що їй не місце на смітнику:

«Сьогодні я можу замінити стару шафу на нову і сучасну, а потім мої діти зроблять так само. Дивно, але ми тонемо у власному ж смітті. Якщо якась річ видається застарілою, то звісно, що легше її викинути і не думати про завтра. Я хотіла на власному прикладі показати як можна подовжити життя звичайним речам».

Виставка сучасного мистецтва у Полтаві

Сучасний арт є відкритим і його можна по-різному сприймати, адже немає правильного чи неправильного сприйняття.  Щоб відвідувачам було легше розкодувати підтекст, на виставці були  медіатори, які пояснювали відвідувачам чому митець поставив у вазу дроти, а не квіти.

Виставка сучасного мистецтва у Полтаві

Це мистецтво наполягає на тому, що всі предмети живуть довше ніж кохання «яке живе три роки». Зокрема на арт-балконі серед виставкових експонатів були кросівки, які не опинились на смітнику, а стали золотими. Автор «позолоченого взуття» Іван Підгайчук говорить, що сучасне мистецтво подарувало його улюбленим кросівкам друге життя:

«Якось на них (кросівки) впала крапля золотої фарби, але вони для мене настільки цінні, що я вирішив дати їм друге життя. І дофарбував золотим кольором. Знаєте, я не хотів показати кросівки, я хотів донести всю цінність цих кросівок особисто для мене».

Виставка сучасного мистецтва у Полтаві

Сучасне мистецтво не затьмарить собою класичне і картини залишаться на стінах, а музейні експонати будуть надійно заховані під склом.  «Новий арт» лише реагує на суспільні проблеми і нагадує про них. Цілком можливо, що це для Полтави є новим подихом у культурі, бо пропагує нові цінності, свободу увагу до деталей та показує, що мистецтво у кожному дні і предметі, що оточує вас.

Виставка сучасного мистецтва у Полтаві

Виставка сучасного мистецтва у Полтаві

Виставка сучасного мистецтва у Полтаві

Фото Анастасії Добряк

Опублікована: 11 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація