Слідчі перевірять, чи видаляли записи смертельної ДТП у центрі Полтави з відеореєстратора Саєнко

Автор: Вікторія Баберя, 14 березня, 15:27

Фото: Слідчі перевірять, чи видаляли записи ДТП з відеореєстратора Саєнко (фото Олега Журавльова)


Фахівці проведуть додаткову комп’ютерно-технічну експертизу відеореєстратора з автівки Наталії Саєнко.

Зауважимо, що під час першої експертизи ніяких відеофайлів із обставинами ДТП, що сталося 06.11.2018 року, виявлено не було.

Цього ж разу експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса повинні вирішити, чи містяться файли у видаленому стані на карті пам’яті Apacer чи відеореєстраторі Falcon. А також перевірити, чи намагалися навмисно знищити інформацію на носії.

Відповідне рішення ухвалила слідча суддя Октябрського райсуду Марина Материнко. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Ймовірно, необхідність повторної експертизи виникла після показів чоловіка Наталії Саєнко, Сергія. В ухвалі йдеться, що вже після аварії він зняв відеореєстратор із лобового скла. Коли намагався увімкнути, то на екрані висвітився напис, що «батарея розряджена», і він одразу вимкнувся.

Тому Сергій Саєнко, взявши реєстратор і наявну в ньому картку пам’яті, поїхав до спеціалізованого магазину на авторинок з наміром завантажити, можливо записану інформацію. Проте після ввімкнення виявилося, що відтворити запис не можна, адже «Карта пам'яті пуста». Спробувавши переглянути дані на комп'ютері, виявилося, що відеозаписів ніяких вона їх не містить. У показах Наталії Саєнко також йдеться, що у відеореєстратор ніхто не втручався і жодних відеофайлів не видаляв.

Аби перевірити, чи дійсно так і було, і відтворити події та розмови, слідчі отримали дозвіл на доступ до телефонних дзвінків Саєнко з 06.11.2018 року по 11.03.2019 року.

Наталія Саєнко під час судового засідання 6 березня

Крім того, 27 лютого суд призначив проведення комплексної транспортно-трасологічної, судово-автотехнічної та судово-медичної експертизи. Додамо, згідно з висновками судової автотехнічної експертизи, причиною ДТП та її наслідків є порушення Наталією Саєнко правил дорожнього руху. Уникнути зіткнення вона могла, якби екстрено загальмувала.

Наразі судом накладено арешт на нерухоме майно підозрюваної в Полтаві та Полтавському районі, яке станом на 5 лютого 2019 року їй належало. Наталія Саєнко намагалася оскаржити дану ухвалу, проте Полтавський апеляційний суд не задовольнив скаргу.  Підозрювана зараз перебуває під домашнім арештом у нічний час доби до 9 травня.

Зауважимо, родина Левченків подала цивільний позов на 300 млн грн – компенсацію за спричинену моральну шкоду (у зв'язку з цим і арештували майно). А 25 лютого родина  подала ще одну скаргу на бездіяльність слідчого у справі.

Нагадаємо, поліція розшукує свідка ДТП, що сталася у центрі міста (на кільці по вулиці Соборності) 6 листопада 2018 року близько 14:00 на пішохідному переході біля Малої академії мистецтв. Тоді джип Mercedes-Benz, за кермом якого була Наталія Саєнко, збив Артема Левченка, який їхав на велосипеді. Хлопчик два місяці перебував у лікарні і, не прийшовши до тями, він помер від отриманих травм у понеділок, 7 січня.

Зауважимо, під час слідчого експерименту в середу, 6 лютого, встановили, що на момент скоєння ДТП, Артем Левченко рухався на велосипеді на великій швидкості, а не йшов пішки.

Опублікована: 14 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація