Справа Наталії Саєнко: проведуть судову автотехнічну експертизу

Автор: Вікторія Баберя, 17 січня, 14:58

Фото: Автівка Наталії Саєнко (Фото Андрія Замахіна)


У справі підозрюваної Наталії Саєнко, яка 6 листопада на пішохідному переході збила Артема Левченка, проведуть автотехнічну експертизу. Відповідну ухвалу винесла слідча суддя Октябрського райсуду Алла Чуванова в понеділок, 14 січня, задовольнивши клопотання слідчого.

Вивчивши матеріали справи, суд з’ясував, що необхідні спеціальні знання та залучення експерта задля встановлення невідповідностей з вимогами правил дорожнього руху в діях учасників ДТП. Зокрема, потрібно застосування спеціальних знань у галузі судової автотехніки. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

У ході досудового розслідування провели слідчі експерименти на місці пригоди за участю двох свідків, в ході яких отримані дані для проведення автотехнічної експертизи. Провести її мають фахівці із Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Зокрема, експертиза має дати відповіді на наступні питання:

  • Як повинна була діяти водійка автівки Mercedes-Benz Наталія Саєнко в даній дорожній обстановці згідно з вимогами ПДР України?
  • Чи мала Саєнко технічну можливість попередити наїзд на велосипедиста Артема Левченка з моменту виникнення небезпеки для її руху?
  • Чи є невідповідності з вимогами ПДР в діях водійки Mercedes-Benz, які знаходяться з технічної точки зору в причинному зв'язку з виникненням даної пригоди?
  • Як повинен був діяти Артем Левченко в даній дорожній обстановці згідно з вимогами ПДР України?
  • Чи мав Левченко технічну можливість попередити зіткнення з автомобілем в даних дорожніх умовах?
  • Чи є невідповідності з вимогами ПДР в діях водія велосипедиста, які з технічної точки зору знаходяться в причинному зв'язку з виникненням даної пригоди?

Як зазначав раніше заступник керівника ГУ НП Віталій Ємець, загалом мають провести три експертизи, з результатами яких будуть працювати слідчі. Попереду залишаються судово-медична та транспортно-трасологічна (експерт вивчає сліди на транспортному засобі та місці ДТП, а також механізм їх виникнення).

Наразі поліція розшукує свідка ДТП, що сталася у центрі міста (на кільці по вулиці Соборності) 6 листопада 2018 року близько 14:00 на пішохідному переході біля Малої академії мистецтв. Тоді джип Mercedes-Benz збив 14-річного Артема Левченка, який їхав на велосипеді. За надану інформацію правоохоронці готові виплатити нагороду у розмірі 25 тис. грн.

Зазначимо, унаслідок ДТП Артем Левченко два місяці перебував у лікарні і, не прийшовши до тями, він помер від отриманих травм у понеділок, 7 січня.

Нагадаємо, оскаржувати рішення слідчої судді Октябрського райсуду Алли Троцької щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту сторона Наталії Саєнко не буде. Відповідний запобіжний захід строком на 60 діб (до 9 березня включно) суд обрав у середу, 9 січня.

Крім того, 10 січня стало відомо, що слідчого у справі Віталія Скрильника відсторонили від ведення справи разом із начальником слідчого відділу Едуардом Єфименком. Наразі розслідувати справу Наталії Саєнко, продовжує новостворена слідча група, яку очолить керівник відділу слідчого управління Сергій Сулим.

Опублікована: 17 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація