Справа Саєнко: експертиза визначить розмір моральної шкоди родині Левченків

Автор: Вікторія Баберя, 4 вересня, 11:25

Фото: Експертизу проведуть фахівці Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. проф. Бокаріуса.(Джерело - ditrafficosimuore.org)


У справі Саєнко проведуть судово-психологічну експертизу родини Левченків.

Відповідну ухвалу виніс суддя Октябрського райсуду Полтави Анатолій Савченко у середу, 4 вересня.

Клопотання про проведення судово-психологічної експертизи сторони потерпілих –  родини Левченків подав адвокат Дмитро Семеха. Мають перевірити психологічний стан членів родини, а саме:

  • батьків загиблого велосипедиста Артема – Наталії та Олега Левченків;
  • бабусі хлопчика Вікторії Чазової;
  • Тетяни Плащенко;
  • Ірини Сердюк.

Зауважимо, адвокат Дмитро Семеха і раніше звертався до суду з призначенням даної експертизи. Але суддя не задовольняв клопотання. І адвокат підозрюваної Саєнко Богдан Глядик мотивував це тим, що до справи не долучені ще всі матеріали, які можуть знадобитися експертам. Та цього разу суд вирішив інакше та погодив проведення експертизи.

Експертизу проведуть фахівці Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. проф. Бокаріуса. Зокрема, вони мають дати відповідь на наступні запитання:

  • Чи спричинені потерпілим страждання та моральна шкода у зв'язку зі смертю близької людини?
  • Чи є ситуація, що досліджується, психотравмуючою для кожного з них? Якщо так, то чи завдані потерпілим страждання моральна шкода? 
  • Чи є у потерпілих зміни в психологічному стані та психологічні прояви, які перешкоджають соціальному функціонуванню кожного і виникли вони внаслідок смерті близької людини?
  • Якщо є моральна шкода, то який можливий розмір грошової компенсації за завдані страждання кожному з них?

Додамо, ще в липні у суді говорили про подані цивільні позови щодо відшкодування моральної шкоди усім 5 потерпілим. Розмір моральної шкоди – стягнення одноразового відшкодування у розмірі 100 млн грн кожному з потерпілих.

Адже, як раніше говорив адвокат Дмитро Семеха, з моменту аварії, поки хлопець лежав у лікарні, члени родини знаходилися у депресії. Після смерті Артема їхні душевні страждання тільки зросли.

***

Пригадаємо перебіг справи:

Опублікована: 4 вересня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація