UHfWoTClmhZUNhbY

Також під час підготовчого засідання колегія суддів ухвалила зобов’язати ТВК надати оригінали підписних листів і копії заяв членів ініціативної групи з відкликання депутата Полтавської міськради Дениса Поліщука.

Нагадаємо, у 2017 році стартувала кампанія з відкликання депутатів Поліщука і Луценка. 6 вересня 2017 року відбулися збори виборців, далі впродовж 20 днів збирали підписи. Однак ТВК у минулому складі відмовилася запускати процедуру, і тоді представники партії «СДП», які її ініціювали, звернулися до суду. Суд постановив скасувати рішення ТВК, і вже 17 травня 2018 року, на засіданні оновленої комісії проголосували за відкликання Дениса Поліщука. Саме це оскаржує екс-депутат в Полтавському окружному адміністративному суді, позиваючись до міської виборчої комісії.

У якості свідків Галина Марченко, адвокатка Дениса Поліщука, просила залучити Михайла Козиренка та Сергія Вахтіна, екс-членів міської виборчої комісії. Ніби саме вони можуть посвідчити про порушення під час процедури, адже під час збору підписів за відкликання депутата вони ще мали повноваження.

Денис Поліщук та Галина Марченко

Сергій Рекотов, 3-я сторона у справі, представник «СДП», заперечив, адже до остаточного рішення про відкликання Козиренко і Вахтін уже не мали стосунку. Крім того, рішенням суду була скасована постанова ТВК того складу, тому, на думку Рекотова, довіра до них як до свідків низька. Судді, порадившись на місці, ухвалили відмовити позивачу, однак головуючий наголосив, що свідків можна долучити на інших етапах розгляду справи, якщо суд впевниться в цій потребі.

Адвокатка позивача також поставила питання чинності протоколу розгляду підписних листів членами ТВК і їхнього рішення, адже обидва документи підписані в межах півгодини. Ці документи Галина Марченко теж просила розглянути суд, адже вона має сумніви, що справжність кількох тисяч підписів комісія могла перевірити за 30 хвилин.

Окрім заявлених клопотань про долучення до матеріалів справи низки документів, адвокатка Дениса Поліщука Галина Марченко наголосила, що відповідач представлений неналежно. На думку позивача, Сергій Петренко не може представляти ТВК, оскільки не набув статусу керівника, згідно з даними реєстру. Однак на момент заяви колегія суддів у складі Ігоря Шевякова, Наталії Алєксєєвої і Тетяни Канигіної вже долучили Сергія Петренка до справи після огляду його посвідчення. Судді зобов’язали його надати відповідне рішення ТВК про його призначення задля з’ясування спірного моменту.

Сергій Рекотов та Сергій Петренко

Також позивачі доповнили свої позовні відмови, а відповідачам потрібен час для ознайомлення з ними. Відтак наступне засідання анонсували на 13 серпня.

Фото Олега Журавльова

Loading...