Стартує прийом проектів в рамках програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017 – 2020 роки»

Автор: Анна Єгорова, 18 липня, 10:46

Фото: ufest.in.ua


У рамках обласної програми «Бюджет участі» кожен із мешканців 25 районів Полтавщини може запропонувати свою ідею покращення благоустрою місцевості, соціальних, культурно-митецьких, спортивних заходів тощо. Проекти прийматимуть із 20 липня по 20 серпня.

Взяти участь в конкурсі може кожен мешканець районів Полтавщини віком від 16 років. Для цього автор розробляє проект та його кошторис (бюджет до 100 тисяч гривень), збирає 30 підписів на підтримку своєї ініціативи, самостійно просуває проект серед населення.

Теми проектів – енергозбереження, безпека та громадський порядок, навколишнє середовище, комунальне господарство, культура, освіта, спорт та туризм. Переможців визначають відкритим голосуванням жителів Полтавської області (онлайн або фізично в пункті супроводу) і фінансують за рахунок коштів обласного бюджету та бюджету місцевих рад у співвідношенні 50х50.

Емблема

Проекти-переможці, подані у 2017-му році, будуть реалізовані наступного року. На це заплановано витратити по 2 мільйони гривень з обласного та місцевих бюджетів. Для допомоги громадянам, які бажають взяти участь у розвитку територій, в 25-ти районах області створені локальні консультаційні групи.

Прийом проектів відбудеться з 20 липня по 20 серпня. Відкрите голосування – з 14 вересня по 30 вересня.

Нагадаємо, що Полтавщина стала першою областю в Україні, що вирішила впровадити програму громадських ініціатив «Бюджет участі» на обласному рівні.

Детальніше про бюджет участі на сайті Полтавської обласної ради.

Нагадаємо, до 25 липня триває прийом ініціатив до міської програми  «Бюджет участі».

Довідка:

Уперше програму «Бюджет участі» реалізовали в бразильському місті Порту-Алегрі. З 1989 року близько 50 000 містян щороку бере участь у розподіленні 20% річного міського бюджету. Відтоді ідея поширилася по всьому світу і практикується більш ніж у 1500 містах на всіх континентах Землі.

В Україні програма бюджету участі запрацювала завдяки фундації українсько-польського партнерства ПАУСІ наприкінці 2015 року. Містами-ініціаторами стали Черкаси, Полтава, Чернігів та Луцьк.

Каріна Тютюнник

Опублікована: 18 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація