_DSC0048

Якщо власник тварини не планує займатися розведенням тварини, то тварину варто стерилізувати. Таку процедуру в Полтаві роблять у ветклініках, а стерилізацією та безпритульних тварин займаються комунальні підприємства.

До того ж стерилізація – це профілактика захворювань, зокрема онкології молочних залоз.  Про це ЗМІСТу розповіла ветеринарка Юлія Федорчак.

Вона каже, що у «період гону» тварини можуть ставати агресивними і некерованими, що може бути небезпечно для їхнього здоров'я і безпеки. Стерилізувати тварин ветеринарка рекомендує після 6 місяців, найкраще  8 -9 місяців.  Адже у цьому віці тварини легше переносять наркоз і швидше відновлюються:

«Жодних вікових протипоказань до проведення кастрації не існує. Єдине виключення - хвороба. Тваринам старше 7 років я рекомендую, безпосередньо перед оперативним втручанням, провести біохімічний аналіз крові задля своєчасного розпізнавання захворювань».  

Під час стерилізації/кастрації використовують наркоз, для зниження рівня свідомості аж до сну, розслаблення м'язів, зниження деяких рефлексів і больової чутливості. Тому, чотирилапі – сплять і нічого не відчувають.

Процедуру стерилізації проводять в усіх веткліках Полтави. Ціна залежить від методу операції, виду наркозу,  клініки тощо.

Перелік ветеринарних клінік Полтави:

 • Державна дільнична лікарня ветеринарної медицини київського району міста Полтава (05325 46245);
 • Ветеринарна Клініка V (05326 11450);
 • Ветеринарна Клініка (05325 09704);
 • «VetМир» (099 722 0005);
 • Ветеринарная клиника «Вет Хелп» (066 507 1432);
 • Vet Comfort (066 590 5550);
 • Полтавська міська державна лікарня ветеринарної медицини (05326 89368);
 • VetExpert - Ветеринарний сервіс (066 997 3965);
 • Комплексний ветеринарний сервіс «Ілона» (095 683 5808);
 • ВетТочка «Пес і Кіт» (068 974 8181);
 • Ветеринарна клініка VetDoc (095 757 8332).

Варто попередньо зателефонувати та уточнити графік роботи клінік, також не виключаємо, що список може бути ширшим.

Юлія Федорчак каже, що своєю чергою проводити стерилізацію безхатнім тваринам теж важливо – це допоможе зменшити їхню чисельність. Вона говорить, що частіше за все, стерилізовані в ранньому віці тварини менш агресивні, поводять себе набагато спокійніше:

«Зустріти зграю вже кастрованих собак, вірогідність менша і безпечніша, ніж зграю з 5-8 «запалених» від гормонів тварин».

Відомо, що у Полтаві відловом, стерилізацією та вакцинацією безпритульних тварин займаються комунальні підприємства. Зокрема КАТП 1628 надає ряд послуг із якими можете ознайомитися за посиланням. Після процедур тварин відвозять туди, де їх взяли. 

«Ідеальний варіант, коли безпритульна тварина знаходить собі власників. Бажано відповідальних».

За словами Юлії Федорчак післяопераційні рани загоюються протягом 10-14 днів і потребують догляду, тому безпритульним тваринам  потрібна перетримка. Якщо пункт стерилізації надасть тепле приміщення, догляд та збалансоване харчування цій тварині, то таку операцію можна робити і взимку.

Як допомогти безпритульним тваринам взимку, можете дізнатися за посиланням

Раніше ЗМІСТ писав, що з настанням холодів організації, які допомагають безпритульним тваринам, потребують більше теплих речей, підстилки та палива для обігріву приміщень, де перебувають тварини. Як та чим допомогти організаціям Полтави можете дізнатися тут.

Loading...