Суд не звернув увагу на зафіксовані порушення у прибудові до кінотеатру Котляревського. Деталі

Автор: Анна Єгорова, 30 листопада, 13:37

Фото: Сумнівна прибудова до кінотеатру Котляревського


Нарешті стали відомі деталі огляду будинку Дворянського зібрання (екс-кінотетар у центрі). У ході огляду технічного стану будівлі прокурор і слідча встановили низку порушень. Це стало відомо з ухвали судді Октябрського райсуду Олени Шевської, яка, в свою чергу, відмовила в арешті всієї будівлі на час розслідування.

Нагадаємо, 27 жовтня в рамках провадження про самовільне будівництво та пошкодження пам'ятки  (ст. 197-1, ч.3 ст. 298 ККУ) прокурор Ігор Зінченко, слідча Олександра Мандик і представники громадськості провели огляд технічного стану будівлі екс-кінотеатру. Результати стали відомі з ухвали судді Олени Шевської. 

«У ході проведеного огляду встановлено, що незаконно проводяться будівельні роботи на пам'ятці культури національного значення, внаслідок чого вона зазнає пошкоджень, а саме пошкодження фундаменту, замиканням зовнішніх стін пам'ятки, встановлення бетонного перекриття, наявність двох дверних пройомів, які не передбачені актом технічного стану і порушують загальний зовнішній вигляд пам'ятки, демонтовані сходи підвального приміщення туалету, також наявні сліди втручання до фундаменту, а саме оголений фундамент будівлі в глибину 170 см та інше. В середині приміщення наявна перегородка, яка встановлена за відсутності дозвільної документації», – йдеться в тексті ухвали.

Прокурор Ігор Зінченко на початку огляду

Крім того, на місці добудови знайшли низку будівельних матеріалів й інструментів:

  • бетономішалка;
  • упаковки зі стекло ватою з маркуванням «TN Tecnonicol» в кількості 58 шт.;
  • зварені металеві конструкції в кількості 10 шт.; листи пінопласту з маркуванням «Neveler» ПСБ-С-25 в кількості 95 шт.;
  • листи «ОЗБ в кількості 29 шт.;
  • мішки з цементом з маркуванням «Портландцемент» ПЦІІ/Б -Ш- 400 в кількості 77 шт.;
  • відра з ґрунтовкою марки «Dufa» в кількості 4 шт.;
  • труби профільні розміром 10х50х4, довжиною 4м. в кількості 8 шт. та довжиною 2 м. в кількості 8 шт.;
  • швелери металеві №12 довжиною 3 м. в кількості 13 шт.;
  • листи гіпсокартону в кількості 31 шт.;
  • лопати в кількості 6 шт..

Ці будівельні матеріали та інструменти визнані речовими доказами по кримінальному провадженні на підставі постанови слідчої Олександри Мандик. Вони можуть посвідчити про факт проведення будівельних робіт, які інспектори Державної архітектурно-будівельної інспекції визнали самовільними та незаконними.

Згідно з постановою слідчої, нерухоме майно (будівля на вул. Соборності, 31) є речовим доказом, який зберіг на собі сліди вчинення кримінального правопорушення. Правоохоронці вважають, що будівлю кінотеатру слід арештувати, бо це допоможе зберегти інші речові докази, вдатися до можливих конфіскації або відшкодування збитків як покарання або правовий захід для юридичної особи.

Прокурор Ігор Зінченко клопотання слідчої підтримав, на відміну від представника виконкому. На думку міської влади, арешт вказаного об'єкту призведе до недоотримання місцевим бюджетом значних коштів, а також необхідність виділення з бюджету коштів на утримання вказаної будівлі.

Натомість представники ТОВ «Старнайт», які є орендарями приміщення, надали суду документи щодо своєї правоти:

«Проведеним експертним дослідженням, що здійснені ХНДІСЕ ім. заслуженого професора Ф.С.Бокаріуса встановлено, що площадка під майданчиком не є капітальною спорудою, відповідно вона не може завдати шкоди об’єкту культурної спадщини. Також представником користувача майна надано копії рішення судів, що набрали законної сили щодо визнання рішень Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області незаконними», – зазначено в ухвалі.

Сторона відповідачів також зазначила, що Мінкульт виключив пам'ятку з реєстру та погодив проект реконструкції її приміщень. Представник ТОВ «Старнайт» зазначає, що за час ви наймання будівлі її стан значно покращився, а майданчик ВСЕСЕЗОННОГО користування не порушує естетики будинку. 

Суддю Олену Шевську переконали аргументи відповідачів, а необхідність арешту, на думку судді, слідча не довела. Варто зазначити, що слідчої навіть не було на самому засіданні.

Наразі відомо, що ухвалу оскаржують в апеляції: станом на 24 листопада в апеляційному суді Полтавської області призначено склад суду – колегія в складі Алли Гонтар, Андрія Рябішина, Олександра Захожая.

Опублікована: 30 листопада 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація