Суд відмовив родині Левченків у внесенні додаткових питань до комплексної експертизи

Автор: Вікторія Баберя, 17 квітня, 10:14

Фото: Родині Левченків суд відмовив у внесенні додаткових питань до комплексної експертизи (фото Олега Журавльова)


Потерпіла Наталія Левченко звернулася до суду із клопотанням про доповнення ухвали від 19 березня про призначення судової комісійної комплексної транспортно-трасологічної та автотехнічної експертизи.

Та суд відмовив у задоволенні клопотання у повному обсязі. Відповідну ухвалу винесла слідча суддя Октябрського райсуду Марина Материнко в п’ятницю, 12 квітня.

Наталія Левченко вважає, що перелік питань, винесених на розгляд експертів потрібно доповнити спираючись додаткові дані. Зокрема, вказано, що експерту надані фактичні дані обставин справи в неповному обсязі. Потрібно доповнити інформацією про швидкість автомобіля підозрюваної спираючись на покази двох свідків 50-60 км/год та 60-70 км/год. Про стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Адвокат підозрюваної Саєнко Олег Губа заперечував проти задоволення клопотання. Мотивував це наступним чином: вихідні дані, надані експерту для проведення даної експертизи викладені з урахуванням показів свідків під час проведення слідчих експериментів 6 лютого.

Та все ж, так як обидві сторони кримінального провадження наділені рівним правом на звернення до слідчого судді із клопотанням про призначення експертизи. Тож родина потерпілих може подати зустрічне клопотання про проведення експертизи з усіма необхідними вихідними даними.

Додамо, згідно з висновками судової автотехнічної експертизи, причиною ДТП та її наслідків є порушення Наталією Саєнко правил дорожнього руху. Підозрювана могла уникнути зіткнення з Артемом Левченком, якби екстрено загальмувала з моменту виникнення небезпеки.

Крім того, згідно з висновками судово-медичної експертизи стало відомо, що смерть хлопчика спричинили тілесні ушкодження, отримані внаслідок аварії.

Наразі достеменно відомо, що ДТП скоєно в світлий час доби на нерегульованому пішохідному переході, позначеному дорожнім знаком 5.35 ПДР України та дорожньою розміткою «зебра». 

Також встановлено, що і велосипед, і автівка на момент ДТП знаходилися в технічно справному стані. Швидкість руху за показами свідків становила: 50-60 км/год, 60-70 км/год, а за показами Наталії Саєнко – 50 км/год. Зіткнення відбулося передньою лівою частиною автомобіля Mercedes-Benz Наталії Саєнко та правою боковою частиною велосипеда СARVER Артема Левченка.

На даний момент, накладено арешт на нерухоме майно Саєнко в Полтаві та Полтавському районі, яке станом на 5 лютого 2019 року їй належало. Підозрювана перебуває зараз перебуває під домашнім арештом у нічний час доби до 9 травня. Також у неї вилучили закордонний паспорт, аби Саєнко не покинула межі України.

Опублікована: 17 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація