Судді Полтавського адмінсуду поскаржились Генпрокурору на дії екснардепа Сергія Капліна

Автор: Максим Самойдюк, 11 січня, 12:43

Фото: Судді окружного адміністративного суду поскаржились на екснардепа Капліна


Четверо суддів Полтавського окружного адміністративного суду повідомили Генеральному прокурору Руслану Рябошапці про тиск на суд, що вчиняє екснардеп Сергій Каплін.

Про це повідомляє сайт газети «Закон і бізнес». Згідно з опублікованою інформацією, відповідне повідомлення до Вищої ради правосуддя й Генеральному прокурору Руслану Рябошапці надіслали голова суду Сергій Удовіченко (син лідера фракції «Рідне місто» в облраді Олександра Удовіченка) та його «підлеглі» судді Наталія Слободанюк, Ганна Костенко і Олександр Кукоба.

Повідомлення надіслали ще наприкінці 2019 року. З тексту відомо, що неназваний екснародний депутат тисне на суд через ЗМІ (Телеканал «ІРТ» та ІВ «Полтавщина») й обіцяє подбати про звільнення суддів.

З тексту відомо, що мова йде про справу в якій екснардеп оскаржує рішення облради щодо звернення з проханням до Держгеонадр, аби ті дозволили ТОВ «Гео вертикаль» без аукціону почати геологічне вивчення одного з газових родовищ в області. Відповідне рішення облрада прийняла у жовтні 2019 року.

ТОВ «Гео вертикаль» створена наприкінці 2018 року  й зареєстрована у Києві. Більшість акцій належить ТОВ «ДЛК Інвест», яке належить «Іст Юроуп Петролеум» (раніше «Голден Деррік») останню контролює відомий олігарх Павло Фукс.

Хоча в тексті не називається ім’я депутата, проте не важко здогадатися, що мова йде про Сергія Капліна та його блог на ІВ «Полтавщина». У ньому він скаржиться, що судді вийшли з нарадчої кімнати вже з надрукованим рішенням, але принтера там немає. На думку екснардепа, це свідчить, що рішення було приготовлене заздалегідь.

Саме рішення було про закриття підготовчого провадження й початку розгляду справи по суті.

Судді в повідомленні звертають увагу на те, що в тексті екснардеп погрожує суддям правоохоронними органами. Також в інтерв’ю Каплін нібито наводить неправдиві відомості про втручання голови суду в автоматичний розподіл справ й безпідставно звинувачує суддів в корупції.

Судді звертають увагу, що на думку екснардепа, законними («правильними») є лише ті рішення, які задовольняють позови самого Капліна. А у разі неприйняття судом таких рішень колишній нардеп погрожує звільненням й це автоматично «робить суддів корумпованими».

Це все і є тиском на представників Феміди та підрив їх авторитету, вважають в адміністративному суді. Тому вищеперераховані судді просять Генерального прокурора та ВРП вжити заходів реагування, аби унеможливити подальші такі випадки.

Опублікована: 11 січня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація