Суддя у справі обвинувачених у корупції керівників КП «Полтавафарм» взяла самовідвід

Автор: Наталія Норіцина, 29 вересня, 15:50

Фото: Олена Шевська (Джерело - http://hromadske.poltava.ua)


Сьогодні в Октябрському районному суді мало відбутися друге засідання у справі в. о. директора «Полтавафарму» Валерія Прядка та його заступника Руслана Гнєздова, яких обвинувачують у корупційних діях. Проте один із членів судівської колегії самоусунувся від розгляду справи.

Кримінальні справу під час першого засідання розглядали три судді Октябрського районного суду м. Полтави: Анатолій Савченко, Олена Шевська та Тетяна Січиокно. Проте цього разу Олена Шевська подала клопотання про самовідвід.

Згідно з чинним законодавством, справи, що стосуються корупційних правопорушень, повинна розглядати колегія у складі трьох суддів, які перебувають на посаді не менше 5 років. Стаж Шевської виявився меншим від необхідного.

«Згідно з автоматитизованої системи розподілу справ, я вхожу до колегії по розгляду даної справи разом з суддями Октябрського районного суду міста Полтави Савченко та Січиокно. Правопорушення, в якому обвинувачується Прядко та Гнєздов, відносяться до підслідності Національного антикорупційного бюро України. Згідно вимог статті 31 КПК України, кримінальне провадження в суді першої інстанції здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів, які мають стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років. Я маю стаж роботи на посаді судді менше п’яти років, що свідчить про те, що я не можу входити до колегії з розгляду зазначеної кримінальної справи та відповідно проводити розгляд даного кримінального провадження. На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 75, 80 КПК України, заявляю собі самовідвід від цієї справи та прошу визначити іншого суддю, який мав би входити до колегії з розгляду зазначеної кримінальної справи», – ідеться в тексті клопотання.

Прокурор і обвинувачені не заперечували проти задоволення клопотання і залишили право прийняття рішення за колегією. Після нетривалого обговорення, вона задовольнила прохання Шевської про самовідвід. Матеріали провадження передали до канцелярії суду для визначення судді, відповідно до вимог чинного законодавства.

Нагадаємо, що Прядка та Гнєздова обвинувачують за частиною третьої статті 369 Кримінального кодексу «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі». Прокурором у справі виступає Спеціалізована антикорупційна прокуратура Генеральної прокуратури України.

Опублікована: 29 вересня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація