Світовий банки планує виділити 24 мільйони євро на заміну колекторів «Полтавоводоканалу»

Автор: Аліса Куценко, 11 січня, 08:45

Фото: Світовий банки планує виділити 24 мільйони євро на заміну колекторів «Полтавоводоканалу»


Серед пріоритетів комунального підприємства «Полтававодоканал» на 2019 рік є реконструкція в місті каналізаційних насосних станцій та свердловин. Загальна вартість запланованих робіт складає 30 мільйонів євро.

Про це повідомив головний технолог «Полтававодоканалу» Олександр Ніколенко, передає прес-служба комунального підприємства. Кошти на реконструкцію та модернізацію надає Світовий банк. Крім того, розглядається можливість залучення кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

«Нині вже відбулися перемовини зі Світовим банком. Він готовий надавати гроші. З другої половини січня почнемо розробляти відповідні документи», – розповів Олександр Ніколенко.

Гроші надходитимуть трьома траншами протягом трьох років. З них 24 мільйони євро підуть на заміну колекторів. Інша сума буде розбита між реконструкціями свердловин та насосних станції ІІ-го підйому на 5 водозаборах Полтави. Реконструкцією передбачається не тільки покращення якості очищення стічної води, а ще й отримання тепла, біогазу, утилізацію мулу та твердих побутових відходів. Загалом на відновлення мережі водопостачання та водовідведення потрібно 70 млн євро.

Додамо, що на балансі «Полтававодоканалу» знаходиться 368,5 км каналізаційних мереж. З них 58,5 км — колектори, зношеність яких сягає до 90%. Аварії відбуваються переважно на колекторах великого діаметру, побудованих із залізобетону у 60-80-х роках. Причиною «провалів» є вплив сульфатно-газової корозії, яка руйнує складову бетону.

Раніше генеральний директор КП «Полтававодоканал» Василь Воротинцев називав найбільш аварійні колектори в місті.

Опублікована: 11 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}



Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація