0p7ygO7b3WKxALIv

«В моїй душі твоє тепло!» – виставку з такою назвою презентували вчора у виставковій залі музею В.Г. Короленка. В історії короленківського музею, яка нараховує майже 90 років, – це перша творча виставка, що організувала очільниця культурницького закладу.

Вишиті умілими руками майстрині близько тридцяти робіт милують око численних відвідувачів. На персональну виставку директорки музею В.Г. Короленка Ольги Теницької завітало чимало людей, переважно старшого віку. Подивитися на вишиті бісером іриси, маки, конвалії, троянди та магнолії і помилуватися, створену голкою, красою можна у виставковій залі будь-кому. Таке хобі пані Ольги переросло в презентацію робіт широкому загалу.

«Удома назбиралося достатньо, щоб показати картини людям. Бо частину я роздаровую. Знаєте, це захоплення прийшло не відразу. А якось раптово, наче покликання душі. Хоча вишивати хрестиком я почала з легкої руки бабусі ще в дитинстві. Тоді вишивку чомусь перервала, а зараз, напевно, прийшов той час»,– ділиться Ольга Теницька.

Авторка робіт Ольга Теницька

Цікаво, що на картинах «оживають» квіти короленківської садиби: авторка навмисне розпочала цикл малюнків із весни, коли тільки починають квітнути проліски, і завершила осінніми айстрами, хризантемами, морозцем. Вражені красою виробів і відвідувачі. Довго не відводять погляд, фотографують, обговорюють.

Картини бісером

Першим критиком та й першим поціновувачем творчості Ольги Теницької є її чоловік. Він завжди оцінює кропітку роботу дружини, розуміє її наполегливість і цікавість:

«Часто сидить до ночі над тим бісером. Дуже переживає як щось не виходить. Вона старається, прибігає з роботи і відразу за голку. Я розумію, що це вагома частина її життя».

Присутні на заході

Враження від рукотворних робіт висловили й доктор педагогічних наук, професор, декан факультету технології та дизайну ПНПУ ім. В.Г. Короленка Валентина Титаренко. Вона сказала, що картини – чудовий зразок і приклад для їхніх студентів. А директор Художнього музею (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенка Ольга Курчакова запропонувала потім виставити експозицію у них у залі.

Протодиякон, соліст Полтавської обласної філармонії

Приємним подарунком для відвідувачів став концерт співака Олександра Дубового.

Фото прес-служби музею В.Г. Короленка

Loading...