Три аналогічні позови і різні рішення: що постановила апеляція щодо ̶н̶е̶законності звільнення ексзаступниць Мамая

Автор: Вікторія Баберя, 19 вересня, 16:33

Фото: Що постановила апеляція щодо ̶н̶е̶законності звільнення ексзаступниць Мамая(фото - Вікіпедія)


Постановою колегії суддів Другого апеляційного адмінсуду від 18 вересня, звільнення колишньої заступниці Олександра Мамая Світлани Тарашевської визнали незаконним.

Це на відміну від двох інших ексзаступниць – Наталії Сук та Ольги Борисенко, – звільнення яких суд апеляційної інстанції визнав правомірним.

Суд частково задовольнив апеляційну скаргу та визнав протиправним і скасував рішення другого пленарного засідання позачергової 17-ї сесії ПМР від 14 вересня 2018 року в частині звільнення Світлани Тарашевської. Про це стало відомо з ухвали, опублікованої на сайті ІВ «Полтавщина»

Заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко пояснив:

«Апеляція скасувала рішення міської ради в частині її звільнення. Але не задовольнила позовні вимоги в частині поновлення на роботі в стягненні за час вимушеного прогулу. Тому питання, щодо оскарження цього рішення буде вирішуватися коли вже отримаємо його повний текст».

Так як суд відхилив вимоги стягнути зарплату за вимушені прогули, а це за словами Івана Сватенка, близько 350 тис. грн, то кошти Світлана Тарашевська не отримає.

Однак, слід зауважити, що визнання звільнення незаконним, не є автоматичним поновленням на посаді заступниці. Оскільки звільняли Тарашевську за розпорядженням секретаря міської ради. На даний же час його не скасували, а для поновлення потрібне рішення сесії міської ради.

Щодо Наталії Сук та Ольги Борисенко, то апеляційний суд завершив розгляд їхніх справ ще влітку. Тоді колегії суддів погодилися з висновками Полтавського адмінсуду, який відмовив і Сук, і Борисенко.

Суд першої інстанції мотивував ухвалене рішення наступним чином: депутати міськради діяли в межах свої повноважень, тож рішення про звільнення, яке підтримала більшість, є законним.

Наразі про наміри оскарження експосадовицями вищезазначених рішень до Касаційного адмінсуду нічого не відомо.

Опублікована: 19 вересня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація