Творці резонансного кіно про Василя Стуса презентували стрічку в Полтаві (ФОТО)

Автор: Анастасія Добряк, 11 вересня, 14:01

Фото: Виконавець головної ролі Дмитро Ярошенко


Фільм «Заборонений» про видатного поета і дисидента Василя Стуса викликав суперечки на зустрічі з авторами фільму та бурхливу реакцію глядачів, які аплодували стоячи після показу.

Аби презентувати у Полтаві стрічку про українського дисидента, до міста приїхали автори сценарію Сергій Дзюба й Артемій Кірсанов, продюсер Артем Денисов, режисер-постановник Роман Бровко та актор Дмитро Ярошенко, який зіграв головну роль у «Забороненому». На зустрічі у кінотеатрі «Wizoria» у вівторок, 10 вересня, знімальна група поспілкувалася із глядачами та розповіла про свою кінострічку.

Артем Денисов, Роман Бровко і Дмитро Ярошенко

Команда творців стрічки

Глядацька зала була майже повністю заповнена. Люди приходили на показ у вишиванках, футболках із фотографією Василя Стуса або з написом «Всі хто проти диктатури встаньте».

Фільм про видатного поета увібрав у себе маловідомі факти про життя Стуса. Зокрема, мало хто знає, що українські іммігранти хотіли висунути письменника на здобуття Нобелівської премії, але цьому завадила смерть поета.

Умовно стрічка поділена на три частини, де можна побачити друзів Василя Стуса, його родину, сцену другого суду, життя у в’язниці й найголовніше – боротьбу за національну ідентичність, яка є наскрізною у фільмі.

Глядачі в залі

Наприкінці перегляду «Забороненого» полтавці встали зі своїх місць і стоячи аплодували чи то авторам твору, чи то українським дисидентам, чиї фотографії показали перед титрами.

Одразу після показу у фоє кінотеатру глядачі мали змогу поставити запитання авторам і актору фільму. Полтавець Ігор Кіянчук поцікавився у режисера-постановника Романа Бровка, чому в епізоді другого суду над Стусом не згадується прізвище тодішнього адвоката Віктора Медведчука:

«Як у вас вистачило фантазії не згадати прізвище Медведчука? Ви показали, але не згадали, що це він. Знаєте, коли Стус писав вірші, він не боявся. Хай би стрічка не вийшла (через загрозу судового позову Віктора Медведчука за використання його імені без його згоди – прим. авт), але це все була б правда. Це те, за що боровся Стус, він боровся за те, щоби називати все своїми іменами. Бог з ним з прокатним посвідченням».

Глядачі в залі

Натомість знімальна й авторська група вважає подібні звинувачення безпідставними. Режисер Роман Бровко зауважив, що постать Медведчука у фільмі не головна, тому не можна ставити під ризик вихід у прокат картини, над якою працювали тисяча людей:

«Ми витратили майже 40 мільйонів гривень, 2 роки зйомок і все це могло б лягти на полицю через одну згадку прізвища. Хочеться, щоб глядачі нарешті визначилися, кого їм важливо бачити: Стуса, який так і не підкорився радянській владі, чи Медведчука, якого ми й так у фільмі бачимо таким, яким він був тоді. Можна зрозуміти позицію з приводу використання прізвища, але тоді ми мали б жертвувати стрічкою, бо тоді б її ніде не показали».

Глядачі після прем'єри розпитували авторів стрічки

Також полтавців цікавило ставлення сина Василя Стуса до фільму «Заборонений» і зміна назви стрічки. Адже спочатку фільм мав би назватися «Птах душі», як і остання збірка поета, написана у в’язниці. Автори зазначили: передумали через те, що мало хто знає про цю збірку, а знімальній групі було важливо, щоб стрічка про Стуса була чітко ідентифікована, тому й обрали іншу назву.

Презентувати стрічку про Стуса приїхали творці фільму

Також на презентації можна було придбати однойменну з фільмом книгу, яка й стала «джерелом» для стрічки про дисидента.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 11 вересня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація