У 1 міській лікарні Полтави проводитимуть операції з трансплантації нирок

Автор: Вікторія Баберя, 29 липня, 11:25

Фото: 1 міська клінічна лікарня


Це відбудеться у межах реалізації пілотного проєкту щодо зміни механізму фінансового забезпечення операцій з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Розширили перелік медзакладів-учасників пілоту згідно з прийнятими змінами до постанови Кабміну від 18 грудня 2019 р. № 1083 (в редакції постанови від 15 липня 2020 р. № 649).

До переліку закладів, які можуть проводити трансплантацію органів, додали 12 медзакладів. 9 із них спеціалізуються на органній трансплантації, а ще 3 – на трансплантації кісткового мозку. Серед них – і лікарня в Полтаві.

Директорка Департаменту охорони здоров’я та соцзахисту Вікторія Лоза сказала:

«Відтепер ми матимемо можливість робити операції з трансплантації нирок у нашій лікарні. Це складні вартісні операції, які будуть проводитися для пацієнтів безкоштовно. Оплачувати буде держава. Ми пройшли нелегкий підготовчий шлях, створили команду спеціалістів, підготувалися по обладнанню».

Як повідомляв голова МОЗ Максим Степанов, проведення таких операцій у 12 закладах в Україні – важливий крок на шляху розвитку трансплантації, який дозволить проводити пересадку органів всередині держави, а не їхати за кордон.

Опублікована: 29 липня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація