У багатоповерхівці для ветеранів АТО не працюють ліфти – мешканці звинувачують керуючу компанію і «Полтаваліфт»

Автор: Віталій Крицький, 9 жовтня, 15:46

Фото: Будинок на вулиці Марії Башкірцевої, 31а (Джерело - house.pl.ua)


Будинок на вулиці Марії Башкірцевої, 31а, який збудували для забезпечення квартирами учасників бойових дій, здали в експлуатацію минулого року. У ньому досі нормально не працюють ліфти.

Питання належної роботи ліфтів актуальне не тільки для мешканців радянського житлового фонду, а й для сучасних новобудов. Так, у 180-квартирому будинку по вулиці Марії Башкірцевої, 31а, ліфти застряють, а ще донедавна взагалі не працювали. Новобудову для ветеранів АТО почали зводити в 2016 році, а через два роки здали в експлуатацію. Дім побудувало ТОВ «Полтавський домобудівельний комбінат».

Як повідомляло ІВ «Полтавщина», кошти на будівництво багатоповерхівки виділяло місто й область на умовах співфінансування:

  • обласний бюджет (25%) – 10,6 млн грн;
  • міський бюджет (25%) – 10,6 млн грн;
  • учасники АТО (50%) – 21,1 млн грн.

Слідкувати за належною роботою ліфтів (і в цілому утримувати будівлю й прибудинкову територію) у цій багатоповерхівці має управлінська організація ТОВ «ЖЕК Полтавський ДБК».

У 2015 році держава почала активно реалізовувати житлово-комунальну реформув Україні. Зміни дають можливості мешканцям взяти ініціативу управління будинком у свої руки: замість неефективних ЖЕКів довірити обслуговування свого будинку управлінській компанії. Або створити ОСББ.

У Полтаві мешканці новобудов або створюють ОСББ, або укладають договір на обслуговування з управляючою компанією. У свою чергу старі будинки ще можуть бути на балансі ЖЕО №2 (комунальна установа обслуговує багатоповерхівки згідно з чітко визначеним переліком послуг).

За словами мешканця багатоповерхівки, учасника бойових дій Віктора, на місяць він сплачує до «ЖЕКу ДБК» 140 грн без урахування пільг. Він говорить, що донедавна ліфт у його під’їзді взагалі не працював, а зараз хоч і працює, але постійно застряє. Проблема стосується всіх трьох під’їздів десятиповерхового будинку.

До речі, раніше до «ЖЕКу ДБК» були претензії і від мешканців багатоповерхівки на вулиці Параджанова, 3 у Розсошенцях. Як повідомляла «Gazeta.ua», мешканці хотіли створити ОСББ і розірвати договір із «ЖЕКом ДБК», але довгий час не могли отримати документи на будинок.

У «ЖЕК ДБК» Віктору відповідали, що підготовкою ліфтів до пуску займалася приватна компанія «Ліфткомплект», а за обслуговування і ремонт відповідає «Полтаваліфт».

Коментар у керівництва «Полтаваліфту» або когось уповноваженого нам отримати не вдалося.

Віктор говорить, що майже кожного дня мешканці звертаються до підприємства, але марно – проблему не можуть вирішити.

До слова, житлово-комунальна реформа дає можливість людям самоорганізовуватися й обирати для свого будинку найвідповідальнішу приватну управлінську компанію. Монополія ЖЕКів, а разом із тим часто завищені платіжки мали піти в минуле. Але приватні організації – «не панацея». Навіть мешканці новозбудованих будинків продовжують сплачувати кошти за послуги, які не отримують.

Нагадаємо, ЗМІСТ розповідав, хто ремонтує полтавські ліфти і які кошти за це отримує.

Опублікована: 9 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація