У центрі Полтави реконструювали події 1918 року (ФОТО)

Автор: Наталія Норіцина, 29 січня, 14:36

Фото: У Полтаві влаштували театралізоване військово-історичне дійство


Сьогодні, 29 січня, до сторіччя битви під Крутами в Полтаві влаштували театралізоване військово-історичне дійство. На ньому були представлені дві лінії боротьби за незалежність України: події 1918 та 2018 років.

Інтерактивний захід «Крути: 100 років потому» провели на Театральній площі. Організатори облаштували дві локації. На студентському блокпості 1918 року хлопці у військовій формі закликали містян долучитися до лав армії УНР, розповідали тогочасні новини та роздавали агітаційні листівки. Також полтавці почули промову командира першого допоміжного куреня Аверкія Гончаренка.

Віктор Трофименко в ролі Аверкія Гончаренка

Неподалік від цієї локації розташувалися сучасні герої – учасники антитерористичної операції на сході країни. Вони поділилися з полтавцями власними історіями боротьби за цілісність та незалежність України.

Полтавські атовці Тарас Синягівський та Руслан Корнієнко

Організатори свідомо поєднали в заході дві лінії війни за незалежність України. Таким чином вони хотіли показати полтавцям, що історія повторюється.

«Основний меседж полягає в тому, що минуло сто років, а наш ворог не змінився. Ніколи не довіряй Росії», – говорить очільник міської організації партії «Свобода» Юліан Матвійчук.

 Містяни на захід приходили з національною символікою. Серед присутніх – як молодь, так і батьки з маленькими дітьми та люди поважного віку.

 На захід прийшли навіть найменші полтавці

Полтавка Зоя Коваленко прийшла на захід з власноруч вишитими оберегами. Жінка розповідає, що створює символічні роботи до всіх видатних дат, тому не могла оминути увагою річницю битви під Крутами.

 Зоя Коваленко (по центру) зі своїми вишиваними оберегами

Присутні мали змогу поспілкуватися з героями театралізованого дійства та сфотографуватися на історичній локації. Сніг та мороз не стали їм на заваді.

Полтавці мали змогу сфотографуватися з героями дійства

Погода не завадила полтавцям прийти на захід

 

Опублікована: 29 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація