У Полтаві виявили коронавірусну хворобу у понад 160 людей

У Полтаві зросла кількість пацієнтів, які потребують лікування в реанімації.

Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак на апаратній нараді 5 квітня. За його словами, у порівнянні з минулим тижнем у лікарнях міста збільшилась кількість пацієнтів, яких за медичними показами потрібно підключати до апаратів ШВЛ та лікувати в палатах інтенсивної терапії.

«Будемо відверто говорити, що сьогодні місту Полтаві треба думати щодо розширення реанімаційних місць. Це однозначно. Ми дали команду і сьогодні ми це зобов’язані зробити, бо пацієнти, які надходять із сатурацією менше ніж 90%, до 80, а то є й менше, потребують реанімаційних місць», – говорить Віктор Лисак.

За даними порталу «Система охорони здоров’я України», станом на 4 квітня у міських лікарнях Полтави, де надають допомогу хворим на COVID-19, розгорнуте 41 ліжко інтенсивної терапії:

  • 3-а міська лікарня – 10 ліжок (заповнені всі);
  • 5-а міська лікарня – 20 ліжок (заповнені 15);
  • Полтавська ЦРЛ – 3 ліжка (заповнені всі);
  • міський пологовий будинок – 4 ліжка (усі вільні);
  • дитяча міська лікарня – 4 ліжка (заповнене 1).

Також у Полтавській обласній інфекційній лікарні облаштоване 21 реанімаційне ліжко, з яких 12 заповнені пацієнтами.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, у лікарнях області, де надають допомогу при коронавірусі у стаціонарі, наявне 191 ліжко інтенсивної терапії. Станом на 4 квітня 98 ліжок були заповнені пацієнтами.

Також відомо, що до апаратів штучної вентиляції легень підключені 62 хворих. Усього у медзакладах Полтавщини є 320 апаратів ШВЛ.

Додамо, що за потреби для госпіталізації хворих на коронавірус у Полтаві можуть виділити додаткові 370 ліжок у двох лікарнях. 

Нагадаємо, що у п’яти громадах Полтавщини лікарні для хворих на COVID-19 заповнені на понад 80%.

Loading...