Гадяцькі підземелля
Гадяцькі підземелля

(Джерело – wikimedia.org)

Досліджуватимуть розміщення підземних ходів з часів Гетьманщини у Гадячі.

Про це повідомили на сайті Гадяцької міської ради 23 квітня. 

Таке дослідження залишків давньоруської фортифікаційної споруди надасть можливість виявити більш точну дату заснування  Гадяча.

Для проведення досліджень до Гадяцької громади запросили команду представників з Київського ТОВ «Лабораторія неруйнівних методів дослідження» під керівництвом. Ці фахівці займаються багатоцільовим, апаратним обстеженням територій/об'єктів/підземних споруд. Роботу виконують методом георадарного дослідження, геомагнітної, метал детекторної та батиметричної зйомки.

Довідка

У відкритих джерелах повідомляють, що у різні часи ці підземелля виконували різні функції: збройового приміщення, винного погреба, місцем для тримання ув'язнених. У 1905 році тут проводили допити ув'язнених.

Гадяцькі підземелля включають розширені ділянки — зали, а також підземні ходи. Один з ходів, загальновідомий у Гадячі, йшов під нинішнім приміщенням районного суду  на Замкову Гору. Цей хід з'єднував палац Гетьмана і центр міста Гадяча. А під час Другої світової війни німецькі солдати проклали цим ходом телефонний кабель.

Нагадаємо, 10 квітня, в районі селища Дача, який знаходиться недалеко від с. Успенка знайшли рештки 5 бійців Другої світової війни. Більше можете дізнатися тут.

Loading...