Збори громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою
Збори громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою

(Фото – Глобинська громада)

У п’яти населених пунктах області провели збори громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. На усіх був присутній представник Центральної виборчої комісії для посвідчення факту проведення зборів.

26 листопада такі збори відбудуться в Миргороді о 12:00 на стадіоні «Старт». Про це відомо з протоколу ЦВК.

У листопаді такі збори влаштовували різні люди у різних містечках:

  • 19 листопада у Глобиному. Організатор – Юрій Шпорта;
  • 19 листопада у Пирятині. Організаторка – Тетяна Стельмах;
  • 18 листопада у Мачухах. Організатор – Михайло Скрипченко;
  • 18 листопада у Горішніх Плавнях. Організатор – Ігор Горяшин;
  • 19 листопада у Решетилівці – Антон Каюров.

У Глобинській громаді повідомили, що у зборах взяли участь 416 людей – представники територіальних Глобинської, Омельницької, Піщанської, Семенівської, Градизької, Оболонської громад.

(Фото – Глобинська громада)

Метою зібрання була підтримка ініціативи щодо проведення всеукраїнського референдуму щодо питання ціни видобутого газу в Україні. Головою зборів одноголосно обрали Григорія Ковша. Учасники затвердили формулювання питання, що пропонується винести на всеукраїнський референдум за народною ініціативою:

«Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам, організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?».

(Фото – Глобинська громада)

Подібні збори поки що влаштовують тільки у Полтавській області. Для початку референдуму за народною ініціативою потрібно зібрати щонайменше 3 млн підписів. Збирати їх потрібно у двох третинах областей і не менш як по 100 тисяч підписів у кожній області.

Якщо всі норми про ініціювання референдуму дотримали, то оголосити його має Президент України своїм указом. На референдум пропонують виносити питання з чотирьох сфер:

  • зміни до І, ІІІ і XIII розділів Конституції (це розділи "Загальні засади", "Вибори. Референдум" та "Внесення змін до Конституції");
  • питання загальнодержавного значення;
  • зміни території України;
  • скасування законів чи їхніх окремих норм.
(Фото – Глобинська громада)

Водночас не можна на референдумі вирішувати питання, які прямо суперечать Конституції, підривають принципи захисту прав людини, незалежність, суверенітет чи територіальну цілісність України.

На референдум не можна виносити питання податків, бюджету та амністії.

Loading...