У нічних клубах Полтави пожежну безпеку не перевіряли більше 2 років

Автор: Євгенія Каблучка, 5 квітня, 10:48

Фото: Пожежну безпеку у нічних закладах Полтави не перевіряли кілька років(Джерело - ua.korrespondent.net)


У шести клубах та одному торгово-розважальному центрі Полтави протягом 2016-2018-го років працівники ДСНС не здійснювали пожежну перевірку. Така частота обстежень – недбалість чи норма закону читайте далі.

Пожежа в російському місті Кемерово відбилася і на Україні, адже стала каталізатором пожежних перевірок ТРЦ по всій державі. Полтавські торгові центри також не оминули обстеження представниками ДСНС та журналістами. Але, якщо відкинути трагічні обставини, як часто ТРЦ та інші полтавські заклади з великим скупченням людей перевіряють на пожежну безпеку?

Власну увагу ми звернули не лише на торгові центри, а й на нічні заклади розважального характеру. Адже у клубах через нетверезий континент серед гостей вища ймовірність того, що виникне пожежа.

Саме про дати перевірок торгово-розважальних та розважальних закладів Полтави протягом 2016-2018-го років запитали у Головного управління ДСНС у Полтавській області. У відповіді на наш запит управління надало такі дані щодо планових та позапланових перевірок наступних об’єктів:

 • ТРЦ «Київ» – планова перевірка у період з 9-го по 17-те березня 2016-го року, позапланова – з 15-го по 20-те березня 2018-го року;
 • ТРЦ «Конкорд» – планова перевірка у період з 24-го по 31-е жовтня 2016-го року;
 • ТРЦ «Екватор» – планова перевірка у період з 6-го по 24-те червня 2016-го року;
 • ТРЦ «Паровоз» – планова перевірка у період з 4-го по 13-те листопада 2016-го року;
 • Концерт-холл «Вілла Крокодила» – планова перевірка у період з 25-го по 26-те серпня 2016-го року;
 • Нічний клуб «Подіум» – перевірка у період з 7-го по 19-те липня 2016-го року;

Протягом 2016-2018-го року перевірки НЕ ЗДІЙСНЮВАЛИСЯ в таких закладах:

 • Нічний клуб «Муза-Бар»;
 • Нічний клуб «Робін Гуд»;
 • Караоке-бар «Грамофон»;
 • Концерт-холл «Версаль»;
 • ТРЦ «Метрополітен».

Перевірки взагалі не проводилися у розважальному закладі «Джек-бар» та караоке-барі «Шаляпін».

Чому у деяких ТРЦ пожежні перевірки відбувалися протягом останніх двох років, а, наприклад, ТРЦ «Метрополітен» уникнув цього? Як пояснив Руслан Ісаєнко, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДНСН у Полтавській області, планові перевірки не здійснювали протягом 2016-2017-го років через дію ЗУ «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду». Але у 2016-му році був період у кілька місяців, коли відповідні перевірки дозволили проводити.  Та, оскільки обстеження відбувається за річними графіками, у відповідний проміжок часу не змогли перевірити зазначені об’єкти.

До того ж, різниться частота обстежень на об’єктах. Справа у тому, що будівлі поділяють на категорії ризику, яких існує три: з високим, середнім та незначним ступенем. Є кілька критеріїв, відповідно до яких, наприклад, ТРЦ відносять до тієї чи іншої категорії. Одна з них – кількість перебування людей.

Руслан Ісаєнко пояснив, що об’єкти з високим ступенем ризику планово перевіряють один раз на два роки, із середнім – раз у 4 роки, із незначним – раз у 6 років.

Щодо позапланових перевірок, то їх можна здійснити або згідно з рішенням суду, або через звернення самого суб’єкта господарювання, або за наявності надзвичайної події чи ситуації.

Опублікована: 5 квітня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація