У Полтаві гетьман Мазепа «одягнув» вишиванку

Автор: Ярослава Тягнибок, 16 травня, 14:07

Фото: У Полтаві гетьман Мазепа «одягнув» вишиванку (фото зі сторінки «Свободи»)


Сьогодні, 16 травня, зранку полтавська «Свобода» одягнула пам’ятник Іванові Мазепі у величезну святкову вишиванку.

У цей день українці святкують Всесвітній день вишиванок. До цієї події вирішили долучити і гетьмана Івана Мазепу. Ідея з’явилася за два тижні до початку акції.

На вишиванку майстри витратили 6 метрів тканини, а приблизна її ціна становить орієнтовно 400 гривень. Сорочку виготовляла Людмила Матвійчук мати депутата Полтавської міськради Юліана Матвійчука і представниця «Свободи».

«Люди мають комунікувати з пам’ятниками. Робити усілякі флешмоби, акції. Бо пам`ятник – це не просто каменюка. Це історія, яку мають знати, поважати і взаємодіяти з нею. Ідею з вишиванкою побачив у Львові і привіз цю ідею у Полтаву. Хотілося б, щоб у всіх містах країни прославляли нашу культуру», – закликає організатор і депутат Полтавської міськради від ВО «Свобода» Юліан Матвійчук.

У Полтаві гетьман Мазепа «одягнув» вишиванку (фото зі сторінки «Свободи»)

Усі охочі можуть сфотографуватися з пам’ятником Мазепі. Нагадаємо, що він розташований на Соборній площі. Вишиванка залишиться на монументі до 8:30 ранку 17 травня.

Довідка

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії та політології Леся Воронюк. Протягом декількох років свято розрослося до всеукраїнського рівня. Зараз до нього долучається українська діаспора по всьому світу, а також прихильники культури України.

 

Опублікована: 16 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація