У Полтаві обговорювали створення музею архітектора Опанаса Сластіона

Автор: Анна Аксюк, 20 січня, 16:00

Фото: О. Сластіон серед учнів Миргородської художньо-промислової школи ім. М. В. Гоголя. (Джерело - Medium)


У п’ятницю, 18 січня, на зустрічі представників культури та туризму Полтавщини з головою Полтавського земляцтва, телеведучою та народним депутатом 5-6 скликань Ольгою Герасим’юк в ОДА говорили про створення музею архітекторові земських шкіл Лохвицького земства.

Найімовірніше місцем розміщення музею оберуть Миргород, де він жив, працював і похований. Там на будинку, де свого часу мешкав мистецтвознавець, встановлена меморіальна табличка. Крім того, кілька земських шкіл теж висловили пропозицію, щоб розмістити цей музей у них.

Між тим, дослідники зазначають, що експозицій, пов`язаних з життям Опанаса Сластіона, уже вистачило б на кілька кімнат музею, адже знайшлися і його особисті речі.

Головне зараз для створення музею – знайти приміщення і фінансування.

У прес-службі зазначили, що земські школи, збудовані у 1901-1916-х роках за проектом архітектора Опанаса Сластіона, визнані пам’ятками культурної спадщини місцевого значення. Шкіл Лохвицького земства, збудованих в унікальному стилі українського архітектурного модерну, збереглося майже 50. Вони знаходяться у чотирьох районах Полтавської області: Лубенському, Лохвицькому, Пирятинському та Чорнухинському. А також у Варвинському районі Чернігівської області та Роменському районі Сумської області.

Рекордна кількість цих історичних будівель розміщені у Лохвицькому районі. За думками експертів, комплекс об’єктів може стати заповідною зоною ЮНЕСКО.

Для популяризації діяльності нашого земляка та брендування його імені Департамент культури і туризму Полтавської ОДА вже розпочав розробляти відповідні туристичні маршрути.

Нагадаємо, раніше Ольга Герасим’юк приєдналася до полтавської організації SavePoltava. Вона допомагатиме просувати ідеї збереження культурної спадщини в інфопросторі.

Опублікована: 20 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація