eevGPcHP5D6YwTml

Бачення оновленої частини вул. Соборності презентував сьогодні в приміщенні КО «Інститут розвитку міста» головний інженер проекту Сергій Мурза.

За задумом капітально відремонтувати мають тротуари та елементи благоустрою вул. Соборності (від вул. Європейська до Соборного майдану) разом з пішохідною зоною (до вул. Гоголя).

Ділянка проведення капітального ремонту

Тож, якою буде оновлена центральна вулиця Полтави, ми вирішили виділити основне.

Бруківку замінять на граніт

Всю бруківку по пішохідній частині вул. Соборності (від підземного переходу «Злато місто» до вул. Гоголя) за рішенням Замовника демонтують. Замінити її мають на гранітну плитку темного кольору. Та ж доля чекає й на тротуари, плитка буде також з граніту, проте вже світлішого кольору.

Гранітна плитка, яку пропонують встановити на вул. Соборності

Безбар’єрний простір

Проект оновлення вул. Соборності передбачає створення безбар’єрних (інклюзивних) громадських просторів. Що означає відсутність бордюрів у пішохідній частині вулиці, встановлення тактильної плитки (на тротуарах) та облаштування тактильних пропилів (центральна пішохідна частина). На місці існуючих бордюрів заплановано облаштувати окремі точкові ливнівки.

Бачення оновленої частини вулиці Соборності

МАФів не буде

Стаціонарні конструкції, які наразі розташовані на цій території, зрозуміло, що на час ремонту приберуть. Куди їх подіти – вже проблеми власників. Однак, за словами міського голови, який теж був на презентації, «конкретних» кіосків й після оновлення у пішохідній зоні не встановлюватимуть:

«Конкретних МАФів від «Злато міста» до вул. Гоголя не буде жодного, а зони відпочинку із виїзною торгівлею, літньою торгівлею, кафе, то це буде».

Олександр Мамай говорить, що мерія спілкуватиметься з власниками літніх майданчиків – попередять підприємців, що всі ці конструкції, у разі проведення якихось заходів, мають швидко демонтуватися.

Вулицю умовно поділять на зони
Бачення оновленої частини вулиці Соборності

Дерева «замінять» на нові

Із деревами, які ростуть на запланованій для оновлення ділянці, доведеться розпрощатися. Знову ж таки, це передбачає технічне завдання Замовника. Як розповідає проектувальник, строк їхньої «служби» вже закінчується, за ДСТУ, це 60 років. А от дерева по вул. Соборності, за інформацією проектувальника, були висаджені у 55-57 роках минулого століття. Тож, замість стареньких лип і каштанів проектом передбачена висадка алейних дерев віком 5-7 років. Вони мають бути 4-5 метрів у висоту, з діаметром стовбура не менше 10 см.

Сергій Мурза

Люки з навігацією

Каналізаційні люки на ремонтованій ділянці проектанти пропонують замінити на нові чавунні, які б могли не лише прикрашати місто, а й приносити користь. Йдеться про люки із зображенням сітки вулиць центральної частини міста. На кожному з них хочуть встановити спеціальні маркери, за якими можна було б орієнтуватися, де саме ви знаходитеся.

Такі люки пропонують встановити на оновленій частині вул. Соборності

Звісно ж, крім цього на території заплановано замінити ліхтарі, встановити туристичні вказівники, сучасні антивандальні лавки з інтегрованими портами USB, урни та велопарковки.

Об'єкти благоустрою, які планують встановити на вул. Соборності
Бачення оновленої частини вулиці Соборності
Бачення оновленої частини вулиці Соборності
Нові туристичні вказівники

Орієнтовна вартість і терміни виконання

За інформацією Сергія Мурзи, орієнтовно загальна вартість капітального ремонту тротуарів та елементів благоустрою вул. Соборності складатиме близько 70 мільйонів гривень. Заявлена ж УЖКГ вартість розробки проектно-кошторисної документації у  1 млн 385 тис. 166 грн, за словами інженера, буде знижена. Це пов’язано зі зменшенням Замовником обсягів роботи.  

Наразі це лише концепція, яка перед втіленням має ще бути обговорена та затверджена на архітектурній раді. Проте, міський голова зробив припущення, що до кінця 2019 року вул. Соборності оновлять:

«Після того, як буде концепція вся зроблена, думаю, що максимум нам потрібно буде один рік. Я так зрозумів, нам треба взимку ці проекти доробити, отримати погодження, пройти експертизу, виділити кошти. Якщо, дай Бог, все нормально, з весни 2019 року розпочнемо ці роботи, то зробити їх до нового року – це не є великою проблемою».

Під час презентації проекту

Фото Олега Журавльова

Графічні матеріали надані Сергієм Мурзою

Loading...