У Полтаві представили виставку світлин жінок-військовослужбовців (ФОТО)

Автор: Анна Аксюк, 7 березня, 08:18

Фото: У Полтаві представили виставку світлин жінок-військовослужбовців (ФОТО)


У Полтавському музеї авіації і космонавтики відбулася презентація фотовиставки військового кореспондента, підполковника Володимира Лазарєва «Наші Берегині».

Експозицію відкрили у середу, 6 березня. Вона присвячена участі жінок-військовослужбовців ЗСУ у бойових діях проти російських окупаційних військ на Сході України, зазначив автор знімків.

Володимир Лазарєв говорить, що така виставка змусить замислитись про своє місце у суспільстві та у справі захисту Батьківщини. Адже головна мета – щоб кожен, хто подивиться на світлини, задав собі одне питання: «Чи місце жінці на війні?».

Він розповів, що не було мети зробити побільше фото, а тільки прагнення зібрати в один пазл емоції, вирази обличчя і посмішки жінок, які знаходяться на фронті.

Знімки зроблені в період з 2015 до початку 2019 року. Їхня географія сягає усієї лінії розмежування Донецької та Луганської областей.

Усього представлені 24 світлини.

«Жінка – це сонце. Та, хто зберігає життя, викохує. І чи в праві ми, чоловіки, допустити, щоб наші жінки воювали? Але з іншого боку – як же інакше, адже жінка це – берегиня, вона оберігає. Тому, коли ми усвідомлюємо, що представниці прекрасної статі теж зберігають мир, то розуміємо, що не маємо бути слабкішими, ніж наші дівчата й жінки», – ділиться своїм концептом виставки Володимир Лазарєв.

У Полтаві представили виставку світлин жінок-військовослужбовців (ФОТО)Він розповів про одну зі своїх фотографій, яка була зроблена випадково – один з фрагментарних знімків з екіпажем самохідної гаубиці. На ньому виявилися разом жінки Віра, Надія, Любов і Світлана – як символ сонця, про що і говорили на виставці.

У Полтаві представили виставку світлин жінок-військовослужбовців (ФОТО)

Володимир Лазарєв відзначив: навіть не думав, що знімки вийдуть такими емоційними, не дивлячись на їхню статичність.

Прийшла привітати колегу одна з героїнь знімку – старший лейтенант, прес-офіцер Світлана Борисова. Вона провела 5 місяців на луганському напряму ООС, де очолювала прес-центр оперативно-тактичного угрупування «Луганськ».

На виставці представлені світлини її трьох підлеглих. У всіх жінок є держвідзнаки.

Світлана Борисова розповіла, що дехто помилково вважає, що військові кореспонденти працюють у тилу:

«Нещодавно ми з Володимиром Івановичем відбирали фотографії і побачили на одній картину, коли стоять бійці на крайній позиції та дивляться у бінокль на населений пункт Новоолександрівка. А військовий журналіст стоїть перед ними, на кілька метрів ближче до ворожих позицій».

У Полтаві представили виставку світлин жінок-військовослужбовців (ФОТО)

Вона також зазначила, що з Володимиром Лазарєвим завжди надійно і спокійно, і розповіла одну історію:

«Був такий момент. Ми поверталися із Зайцевого, і ворожі позиції були дуже близько. І нашу машину трохи занесло, оскільки був сніг, зима. Водій був не досвідчений, тому вирішив зупинитись. У той момент по нашій машині вже майже почали прицілюватися. І хтозна, щоб сталося, якби Володимиром Іванович вчасно не зреагував і не крикнув: “не зупиняємося, їдемо! Потім розберемося, що ми ушкодили в машині”».

На думку організаторів, проведення у музеї подібних до такого заходів, сприяє вихованню у молодого покоління національної свідомості, патріотизму, любові до рідного краю, а також забезпечення духовної єдності поколінь.

У Полтаві представили виставку світлин жінок-військовослужбовців (ФОТО)

У Полтаві представили виставку світлин жінок-військовослужбовців (ФОТО)

 

Опублікована: 7 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація