Фото – ЗМІСТ

Проєкт «Діалоги війни» – це пізнавальні відеоролики на теми «Що таке війна?», «Чому Росія прагне захопити Україну?» та «Що таке сучасна російсько-українська війна?».

Відео створили для учнів 5 – 7 класів та вчителів шкіл, аби їм доступно пояснити важливу інформацію на тему російсько-української війни. Тут глядачів знайомлять зі причинами війни, законами та правилами, яких важливо дотримуватися під час ведення бойових дій. Сам проєкт створили задовго до повномасштабного вторгнення, проте наразі він набув більшої актуальності та потреби серед населення.

Фото – ЗМІСТ

Творцями цього освітнього проєкту є Український інститут національної пам’яті та  Міністерство цифрової трансформації України. У Полтаві проєкт «Діалоги про війну» представили 14 березня в Полтавській академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського. В режимі онлайн та офлайн до презентації долучилися представники різних навчальних закладів та працівники відділів освіти територіальних громад тощо.

Фото – ЗМІСТ

Презентацію проєкту організували Полтавська академія неперервної освіти ім. М. В. Остроградського, Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді та Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

Фото – ЗМІСТ
Віталій Зелюк, Євген Кончаковський та Олег Пустовгар

Ідею створення таких освітніх відеороликів з патріотичного виховання запропонував Герой України, видатний український розвідник та учасник українсько-російської війни – Володимир Жемчугов. Він помітив, що в українських школах розповідали мало якісної інформації дітям про цю війну, тому потрібно було створити такий освітній проєкт для учнів та вчителів.

Одна з авторок проєкту Ганна Байкеніч говорить, що відеоролики формують уявлення дитини про агресію та спонукають критично мислити та аналізувати ці події.

«Усі питання, поставлені у відео однією героїнею – це справжні запитання, які учні задавали вчителям у школах. Наша команда детально вивчила, проаналізувала їх та вмістила у відео саме ту інформацію, яка буде справді актуальною для учнів. Паралельно ми консультувалися з з активістами, політологами, педагогами та викладачами, аби відповіді та методи подачі інформації не травмували дітей», – розповіла завідувачка сектору методичної роботи Управління наукового забезпечення політики національної пам’яті УІНП, Ганна Байкеніч.

Всі відео вже є у вільному доступі на ютуб-каналі Українського інституту пам’яті. Його можуть використовувати як батьки, так і вчителі для процесу виховання патріотичної молоді. 

Loading...