n6aCnNtzAzEP6EXk

В обласній бібліотеці імені І. П. Котляревського презентували книгу «Симон Петлюра та його родина. Документи і матеріали». Книга висвітлює постать видатного політичного й військового діяча з більш інтимної сторони.

Про Петлюру та його родину написано вже тисячі статей, десятки монографічних досліджень, знято низку документальних фільмів. Проте ця книга висвітлює ті моменти, які дотепер залишалися невідомими.

«Тут опубліковані його листи до доньки Лесі. Листи його дружини Ольги  до видатного громадського діяча Івана Рудичева. Листи самої Лесі Петлюри до мами. Зокрема, звернення Голови Директорії УНР до західних міністрів і керівників», – розповідає голова Полтавського обласного об’єднання «Просвіта» Микола Кульчинський.

У Полтаві презентували книгу із віднайденими матеріалами про Симона Петлюру

Окрім Симона Петлюри, у цій книзі яскраво розкривається образ його доньки – талановитої молодої дівчини, яка наполегливо боролася з туберкульозом і, всупереч прогнозам лікарів, прожила до 30-ти років.

«У нашому житті є чіткі хвилини, коли Бог проявляє свою сильну руку, щоб вести нас по нерівній дорозі, але рідко нам удається зрозуміти силу Божу» – писала Леся Петлюра у своїх листах.

Під час заходу зазначили, що до нововідкритих архівних матеріалів зроблені вступні статті, коментар і примітки дослідників документів: Василя Михальчука, Володимира Сергійчука, Дмитра Степовика, Таїси Ківшар.

Книгу видало Полтавське обласне об’єднання всеукраїнського товариства «Просвіта». Це видання є передруком книги «Симон Петлюра та його родина», яке вийшло 1996 року київським видавництвом «Рада».

Публікація цих матеріалів стала можлива завдяки фінансовій підтримці родини Боднаруків із Чикаго, яка вже 28 років фінансово допомагає обласним «Просвітам». Тираж цього видання становить 500 примірників.

У Полтаві презентували книгу із віднайденими матеріалами про Симона Петлюру
У Полтаві презентували книгу із віднайденими матеріалами про Симона Петлюру

Фото Олега Журавльова

Loading...