jDbhvqwu1WDwmIov

Сьогодні, 15 березня, письменниця Альона Романова представила збірку «алхімічної» поезії «Фігури білого дощу». У літературній вітальні бібліотеки зібралися близько 30 полтавців, серед яких студенти місцевих вишів.

Презентована збірка – це вже друга книга Альони Романової (раніше друком вийшла прозова книга «Асорті кіноварного вітру»). До цього жінка вірші не писала, проте, спробувавши, одразу зрозуміла – це її.

«Мене багато людей запитували – коли ми почуємо твою поезію. А я ніколи й не ставила за ціль писати вірші. Але коли я з першою книгою об’їздила пів України, то відчула – я на правильному шляху».

Авторка розповідає, що роботу над книгою «Фігури білого дощу» розпочала ще взимку 2017 року. Альона розповідає, що у момент написання відчувала – 2018 рік має бути інакшим, адже цей рік на зламі – епох, сторіччя, історичного, політичного й соціального життя, часового, алхімічного буття.

Альона Романова

«Час пішов швидше, а люди застрягли в минулому. Саме цією книгою я й хотіла дати ту велику надію людям. Це як ода світлу і силі – світлосилі. Це як білий аркуш, як біле море можливостей. І те, що буде написано на цьому аркуші –кожна людина обирає сама», – пояснює Альона Романова.

Книга поділена на два розділи: кінозамальовки «Світанок білих атлантів» та поезія «Секрети білих снів». Письменниця пояснює, що у даному випадку атланти –це таланти кожної людини. Саме їх потрібно пробуджувати, пропускати через свою душу та психіку. Коли людина буде так робити, тоді для неї будуть відкриватися нові смисли. Альона зазначає, що читаючи її книги – кожен знаходитиме себе і свій ресурс.

«Якщо говорити алхімічною мовою, то той Деміург, який спить у людині, той творець, який має пробудитися у кожному».

Щодо поезій, то Альона Романова пояснює, що «Секрети білих снів» – це такий граничний стан сновидіння і реальності. Адже саме в такі моменти відкриваються нові знання, які йдуть з несвідомого.

Наостанок письменниця порадила, що читати її книги потрібно, пропускаючи крізь себе.

«Це алхімічний збірник – книга наче легка, але, водночас, й глибока. Вона для того, аби люди шукали таланти в собі».

Учасники презентації
Loading...