У книзі зібрані статті дослідників історії Полтавщини. Праця мала вийти друком торік, однак цьому завадила війна.

Презентація книги «Полтавський краєзнавчий музей. Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток. Випуск XVII» відбулася 18 квітня у Полтавській районній раді.

У книзі зібраний підсумок наукової роботи Полтавського краєзнавчого музею за 2021 рік.  Вона містить дослідження вчених із Києва, Дніпра, Полтави, Харкова, Запорізької та Полтавської областей.

Статті у збірці присвячені археологічним знахідкам, автентичним розписам церкви на Полтавщині та дослідженням життя місцевих діячів. Розділи книги присвячені:

  • археологічним розкопкам;
  • дослідженням нової й новітньої історії Полтавщини, козацької доби, подій Другої світової війни, історії церкви та персоналій;
  • етнографічним дослідженням;
  • музеєзнавству, колекціям та методичній роботі.

Книга містить статті про знайдене на Полтавщині дзеркало скіфського часу, кам’яну праску епохи пізньої бронзи, розписи 18 століття церкви Вознесіння Господнього села Головач. Також у праці є звіт про роботу Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського за 2021 рік.

Раніше у Полтаві презентували видання «Археологія України за роки Незалежності», у якій зібрали результати археологічних досліджень, які українські археологи проводили за останні 30 років. Після презентація колектив полтавських археологів дійшов до висновку, що схожу книгу потрібно створити на основі археологічних досліджень Полтавщини.

Loading...