Tu9EWlfBiRU9OsZV

Тренінг «Можливості та виклики для міських громад в умовах реформування місцевого самоврядування в Україні» розпочали в Полтаві для депутатів та працівників виконкомів рад міст обласного значення та районних в містах рад. Обговорювана проблема, на вирішення якої спрямований тренінг, – пасивна позиція міських громад міст обласного значення у розрізі проведення реформи з децентралізації влади в Україні. На […]

Тренінг «Можливості та виклики для міських громад в умовах реформування місцевого самоврядування в Україні» розпочали в Полтаві для депутатів та працівників виконкомів рад міст обласного значення та районних в містах рад. Обговорювана проблема, на вирішення якої спрямований тренінг, – пасивна позиція міських громад міст обласного значення у розрізі проведення реформи з децентралізації влади в Україні.

На дводенному тренінгу планують не лише обговорити окреслені питання, а й обмінятися досвідом, попрацювати в групах. У конференц-залі готелю «Галерея» зібралося більше тридцяти представників керівників різних структур обласного та районного значення. Ініціатором заходу виступили представники Фонду імені Фрідріха Еберта, а організаторами – Полтавська обласна рада та Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування. Фахівці з регіонального розвитку, учасники Всеукраїнської мережі фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку «РЕГІОНЕТ» Юлія Малько та Олександр Іваніна відразу з відкриття тренінгу окреслили хід його роботи та визначили очікування учасників.

Розмову побудували у формі дискусії «Місце міських громад в процесі реформи місцевого самоврядування в Україні». Учасники працювали в групах, де визначали переваги та виклики для міст в разі об’єднання в громаду.

Зокрема у процесі тренінгу Олександр Іваніна ділився спостереженнями з приводу активності громадян щодо децентралізації:

«Варто сказати про те, що активності серед людей не те що не спостерігається, а її немає зовсім! Це просто пасивна форма діяльності громадян. Якщо раніше вони хоч якось вникали в суть реформи, то зараз зовсім не проявляють ніякого інтересу. Тому сьогодні, ми, перш за все, інформуємо керівників, щоб вони потім «просвітили» громаду».

Фахівці Фонду

Із доповіддю перед учасниками виступив голова Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микийчук. Він, зокрема, зазначив, що навмисно зробили тренінг у простому форматі: без пафосу та залучення ЗМІ:

«Цим ми підкреслюємо значущість заходу саме для керівників органів місцевої влади, а не робимо «показуху» для народу. Тому дуже хочеться, щоб ви звідси поїхали з багажем нових знань та практичними вміннями».

Володимир Микийчук

Тренінг – дводенний. Протягом цього часу учасники розбираються в засадах державної регіональної політики, визначають пріоритети, потреби та послуги в громаді. А також складають стратегічний план місцевого розвитку та формують проект розвитку в громадах, співставляють інтереси сільських та міських жителів.

Одні з учасників

Так, представники Кременчуцького, Лубенського та Миргородського районів найбільше цікавилися, які можна використати інструменти впливу на громаду та як же прискорити процеси реформи децентралізації. А от учасників з Полтави хвилювало питання співпраці громади й влади.

Чи проведуть в майбутньому подібний захід, організатори вирішуть за підсумками цього тренінгу. Початкова мета якого була проінформувати громаду через керівників органів місцевого самоврядування.

Loading...