У Полтаві триває виставка банерів про український Донбас

Автор: Анастасія Добряк, 15 квітня, 18:30

Фото: Полтавців запрошують на виставку «Донбас: переPROчитання образу»


У четвер, 11 квітня, Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського презентували виставку «Донбас: переPROчитання образу».

Про це повідомило інформаційне агентство «Новини Полтавщини». Інформаційно-просвітницьку виставку, що складається з 20 банерів, підготували науковці Українського інституту національної пам’яті. Ігор Каретніков, один із авторів виставки, розповів, що ця експозиція створення для руйнування образу Донбасу, створеного російською пропагандою як антиукраїнського регіону:

«Ми створили виставку, яка є спробою подолання нав’язуваного уявлення про Донбас. Зібрані цікаві факти з історії заселення краю мають показати його, як цивілізаційно-культурне перехрестя, простір якого завжди був привабливим для людини. Приділивши увагу «антирадянським виступам» та проявам суспільної незгоди серед жителів Донецької та Луганської областей, ми намагалися спростувати образ найбільш зрадянізованого регіону України».

Полтавців запрошують на виставку про Донбас

Для спростування цього «стереотипу» фахівці Українського інституту національної пам’яті використали матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву СБУ і документи з Державного архіву Донецької області. Деякі з цих матеріалів були тільки нещодавно розсекречені.

Полтавців запрошують на виставку про Донбас

Виставка «Донбас: переPROчитання образу» – пересувна, і буде представлена в різних регіонах України. Також вона є однією з десяти виставок програми Українського інституту національної пам’яті.

Полтавців запрошують на виставку про Донбас

 Полтавців запрошують на виставку про Донбас

Опублікована: 15 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація