3 лютого у Полтаві відбувся творчий вечір з українською режисеркою та письменницею Іриною Цілик.

Відома Ірина Цілик своїм дебютним фільмом «Земля блакитна, ніби апельсин», який розповідає справжню історію родини з українського міста, в яке прийшла війна. Фільм документальний, в ньому показано справжнє життя цих людей: їхні діалоги та побут, їхню діяльність та страхи, які тоді довелося пережити. За цей дебютний фільм Ірина Цілик отримала нагороду за кращу режисуру в категорії світової документалістики. 

Під час зустрічі у Полтаві культурна діячка поділилася з присутніми різними своїми думками, історіями та ідеями. Проте ключовою темою розмови зі слухачами була війна. Майже вся творчість Ірини Цілик доторкається до цього складного та болючого періоду для країни.

«Війна, яка розпочалася в Україні у 2014 році після того ніколи не завершувалася для мене. Навпаки, я багато приділяла уваги війні та розповідала про неї тим, хто не в контексті та не відчув на собі ці події. Я багато писала та знімала для іноземців, ілюструвала правду та справжнє життя українців у цих умовах», – ділиться режисерка.

9 листопада 2022 року вся Україна писала радіодиктант. Текст, темою якого був рідний дім, написала саме Ірина Цілик. При зустрічі зі слухачами у Полтаві вона поділилася, наскільки болючою та водночас цінною для неї є тема рідного дому, «фортеці». Ці почуття вона вклала у свій короткий метр, який так і називається – «Дім». Він про теплі спогади, які інколи єдине, що в нас залишається.

На зустрічі Ірина Цілик поділилася різноманітними історіями з життя: про своє знайомство з українською культурою та мовою, про свою родину та творчий шлях. Також присутні могли купити книги та ставити питання режисерці особисто.

Організаторами заходу стали Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz та ЛітМузей. Вхід для прихольників творчості був вільним.

Раніше у Полтаві пройшла зустріч з полтавським поетом Олександром Лук’яненком. Про що тоді розмовляв зі слухачами культурний діяч можна прочитати за посиланням.

Loading...