У Полтаві відкрили Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка» (ФОТО)

Автор: Каріна Тютюнник, 9 червня, 15:53

Фото: У Полтаві проводять фестиваль "Полтавська галушка"


Сьогодні у серці Полтави об’єдналися Галушки з усіх країв, саме під таким гаслом на Івановій горі розпочався гастрономічний фестиваль «Полтавська галушка». Свято триватиме до 18:00 тож, усі охочі ще мають можливість посмакувати фірмовою полтавською стравою та насолодитися виступами народних колективів просто неба.

Упродовж фестивалю проводять майстер-класи з виготовлення галушок, пельменів, вареників, працює дитячий майданчик з іграми та розвагами. Крім цього, на святі діють локації головної сцени, містечка галушковарів, містечка народних промислів, представлені й гості з інших країн. Так, на локації «Родичі галушки» навчають готувати цзяоцзи (страва китайської кухні, з тіста з м’ясною начинкою), писати китайські ієрогліфи та проводити чайну церемонію. Приїхали до Полтави і гості з Грузії з родичами полтавської галушки – хінкалі.

Фестиваль Полтавська галушка

Фестиваль Полтавська галушка

Фестиваль Полтавська галушка

Як розповідає представниця оргкомітету, директорка вокально-хорової студії «Домінус» Людмила Портна, на свято завітали і представниці Канади, які навчалися елементам українського автентичного танцю. Сьогодні вони представлять свою майстерність на головній сцені.

До речі, прибули на свято і близько 50 людей з прізвищем Галушка. Всі вони отримають спеціальні дипломи від фестивалю.

«Фестиваль відрізняється тим, що він жодної копійки з бюджету не використовує. Це об’єднане бажання полтавців і їх доклад копійчиною», – говорить організаторка свята, редакторка газети «Полтавський вісник» Лариса Семеняга.

За її словами, свято у місті проводять не вперше, однак цього року заплановано багато новинок. Для прикладу, сьогодні мають на місці проведення фестивалю посіяти зерна трави, аби відновити покрив, що постраждає під час свята.

Фестиваль Полтавська галушка

Фестиваль Полтавська галушка

Фестиваль Полтавська галушка

Фестиваль Полтавська галушка

Також, під час фестивалю відбулася церемонія урочистого спецпогашення маркованого конверту «Брендова страва місто Полтава». Ці конверти будуть передані до Музею поштового зв’язку України та стануть експонатами Полтавського краєзнавчого музею.

Фестиваль Полтавська галушка (Фото Каріни Тютюнник)

Фестиваль Полтавська галушка (Фото Каріни Тютюнник)

Зустріли на «Полтавській галушці» і ведучого «Сніданку з 1+1» Руслана Сенічкіна разом зі знімальною групою. Ведучий проанонсував, що сюжет про фестиваль у Полтаві з’явиться в ефірі телеканалу вже у понеділок, 11 червня.  

«Цей фестиваль приємний і прекрасний і він буде неодноразово проводитися у Полтаві. Коли вчора гуляв тут разом з колегами, зрозумів, що Полтава квітне, Полтава приємно вражає, Полтава класна, добра. Це те місто, в яке хочеться повертатися», – говорить журналіст.  

Фестиваль Полтавська галушка (Фото Каріни Тютюнник)

Фестиваль Полтавська галушка

Фестиваль Полтавська галушка

Свято на Івановій горі триватиме до 18:00. З програмою дійства можна ознайомитися тут.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 9 червня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація