У Полтаві вперше нагородять військовослужбовців-добровольців

Автор: Аліса Куценко, 10 вересня, 15:11

Фото: На заході буде вшановано 20 добровольців Полтавщини, 5 з яких вшановуються посмертно (Джерело – rozhyshche.rayon.in.ua)


Полтавців чекають на врочистій церемонії в п’ятницю, 20 вересня, у театрі імені Гоголя.

Як повідомила голова оргкомітету та режисерка заходу Оксана Тунік-Фриз, подібний захід із вручення народної нагороди «Лицарський Хрест Добровольця Полтавщини» відбудеться вперше:

«У нас є тільки один критерій відбору – участь у Добровольчому русі. Це означає, що кожна людина, яка зі зброєю у руках добровільно пішла захищати нашу державу, є потенційним номінантом. Виключенням з цього правила може бути хіба що дезертирство чи перехід на бік ворога».

Церемонія розпочнеться в театрі о 18 годині. На заході буде вшановано 20 добровольців Полтавщини, 5 з яких вшановуються посмертно.

«Наше завдання – не тільки вшанувати українських добровольців, але й висвітлити подвиг кожного учасника Добровольчого руху, який повинен надійно зберегтися у скрижалях української історії. Впевнені, що ці люди гідні найвищої народної пошани. Ми живемо у той буремний час, коли в обличчях наших воїнів віддзеркалюються воїни УПА, Герої Холодного Яру, войовничі козаки-запорожці, княжі дружинники Святослава Хороброго. Всі вони і є втіленням тієї мрії про Україну, яку ми повинні пронести та передати наступним поколінням», – зазначила Оксана Тунік-Фриз.

За її словами, в рамках церемонії вони вшанували добровольців Чернігівщини, Львівщини, Луганщини та Тернопільщини. На черзі – Полтавщина.

«І ми безмежно раді продовжувати розповідати про героїчний шлях українських добровольців».

Церемонію нагородження «Лицарський Хрест Добровольця» було започатковано у 2016 році Жіночою Волонтерською Сотнею Самооборони Чернігівщини (#ЖеСЧе) з метою вшанування добровольців, які першими, за покликом серця, стали на захист своєї країни від окупанта.

Остаточне рішення щодо нагородження приймає правління нашої організації ВГО «Лицарський Хрест». Вони перевіряють всі матеріали подання – кажуть, ретельно, але без зайвого формалізму. І якщо можуть засвідчити факт, що особа є добровольцем – ухвалюють рішення про нагородження.

Загалом, за її словами, в Україні вже нагороджено більше 200 добровольців.

«Ми знаємо, що в Україні тисячі, якщо не десятки тисяч, учасників добровольчого руху, тому наша робота продовжиться, поки кожен доброволець не буде вшанований».

Організатори впевнені, що церемонія – чудова можливість для волонтерів, громадських активістів, представників влади та в цілому громади Полтавщини висловити свою вдячність та шану Героям Добровольцям.

Ордени загиблих Героїв, в рамках заходу, отримають родини добровольців.

Гостями церемонії будуть громадська діячка, волонтерка та співачка Бандерівна, співак та волонтер Євген Мацак. Організатори в Полтаві – ВГО «Лицарський Хрест», ГО «Агенція сталого розвитку», депутат Сергій Соловей та Полтавська обласна рада.

Афіша

Нагадаємо, що минулого року відзнаку «Лицарський Хрест Добровольця» отримав полтавський доброволець Олександр Приходько, писало «Депо Полтава», який з 2015 року був волонтером і займався евакуацією поранених від стабпункту до госпіталю.

Опублікована: 10 вересня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація