Фото ЗМІСТу

Торік, 16 березня, окупанти поцілили в будівлю театру, де перебувала понад тисяча мирних мешканців. Під завалами будівлі загинули люди. У річницю трагедії небайдужі полтавці створили напис «ДЕТИ» та запалили лампадки.

Мирну акцію «ДЕ ТИ» у 8 містах України вирішила провести мешканка Маріуполя Алевтина Швецова. Протягом дня пам’ять загиблих маріупольців вшановували у Львові, Тернополі, Чернівцях, Ужгороді, Києві, Івано-Франківську, Черкасах, Полтаві та Кривому Розі. У Полтаві акцію влаштували містяни Владислав Дігтяр та Дмитро Довжик.

Фото - Владислав Дігтяр

«З Владиславом мене познайомила полтавка Дарина Вільхова, вона працює в Центрі просторових технологій і займається ґрунтовним дослідженням трагедії маріупольського Драмтеатру. Владислав зміг організувати акцію буквально за годину! Це надзвичайно вразило та розчулило, бо в інших містах цим займалися маріупольці, а в Полтаві небайдужа людина змогла зробити цей напис, інформувати перехожих і взагалі так оперативно все зробити», – говорить Алевтина Швецова. 

З перших днів великої війни ворожа армія обстрілювала Маріуполь, проте з 9 березня ситуація погіршилася. Містяни не мали доступу до води та їжі, а виїхати їм не давали російські військові. Ті, хто залишилися у Маріуполі, знайшли прихисток у драматичному театрі. Люди жили на поверхах театру, у коридорах, в залі та просто на сцені. 

Фото - Владислав Дігтяр

Згодом маріупольці створили окремі «служби», які стежили за запасами води та їжі, готували на польовій кухні, заготовляли дрова, надавали медичну допомогу та підтримували чистоту. Станом на ранок 16 березня 2022 року за свідченнями очевидців в театрі перебували близько тисячі мирних мешканців.

Російський авіаудар по драмтеатру зруйнував його центральну частину, а уламками завалило вхід у бомбосховище, яке знаходилося в будівлі. Розбирати завали та надавати медичну допомогу фактично не було можливості, тому що обстріли тривали постійно. Маріупольці, серед яких були й діти, загинули під завалами.

Фото - Владислав Дігтяр

Раніше ЗМІСТ писав, що влітку у Полтаві провели спортивну акцію на підтримку захисників Маріуполя. Мета заходу – нагадати світу про оборонців Маріуполя та їхній героїзм. Такий флешмоб відбувся й у інших містах України, зокрема Дніпрі, Луцьку, Рівному, Запоріжжі, Тернополі тощо.

Loading...