У Полтаві за нелегальних працівників підприємцю загрожує штраф у понад 1 мільйон гривень

Автор: Вікторія Баберя, 7 травня, 11:16

Фото: У Полтаві за нелегальних працівників підприємцю загрожує штраф у понад 1 мільйон гривень (фото - LexInform)


Інспектори Управління Держпраці виявили нелегальних працівників на одному з приватних підприємств у Полтаві.

Наприкінці квітня до Управління звернулися громадяни, які повідомили, що на одному із приватних підприємств міста робітники працюють нелегально. Під час перевірки виявили 11 осіб, що виконували роботи без належного оформлення.

Тож ухвалили рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу відповідно до абзацу другого частини другої ст.265 КЗпП. На роботодавця, якого спіймали на гарячому, чекає штраф у понад 1 млн 300 тис. грн, передає прес-служба Управління Держпраці в Полтавській області. 

Довідка

Із 1 січня 2019 року зріс розмір штрафу за використання праці неналежно оформлених працівників. Згідно із законодавством про працю, юридичні та фізичні особи-підприємці за фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору, оформлення його не на повну ставку в разі фактичного виконання роботи цілий день або виплату заробітної плати в «конверті» сплатять 125 тис. 190 грн.

Також, згідно зі статтею 41 КУпАП за фактичний допуск працівника до роботи без трудового договору на керівника підприємства накладається штраф від 8,5 до 17 тис. грн. А за недопущення інспектора до перевірки, яка проводиться з метою виявлення нелегальних працівників чи виплати зарплати «в конверті», працедавцю загрожує 417 тис. 300 грн штрафу.

Опублікована: 7 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація