У Полтаві змінюватимуть транспортну систему, аби уникнути колапсів

Автор: Анастасія Добряк, 4 жовтня, 09:51

Фото: Тарнспортна розв'язка в Полтаві може змінитися


 

Корегування генерального плану Полтави передбачає розвантаження розв’язки перехрестя вулиць Європейської, Кагамлика та Панаса Мирного.

Про це розповіла заступниця головного архітектора міста Наталія Сирота на засіданні комісії з розробки Концепції вшанування пам’яті Жертв Голодомору.

Розвантаження перехрестя має відбутися незалежно від того, чи встановлять там пам’ятний знак жертвам Голодомору. Попри це, навколо встановлення меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору в цьому трикутнику точаться дискусії. На думку окремих полтавців таке шумне перехрестя не зовсім підходить для місця пам’яті та скорботи. Натомість головна архітекторка області Ірина Особік вважає, що завдяки корегуванню генплану це питання вдасться вирішити:

«Буде розглядатися варіант розвантаження саме цієї розв’язки. Якщо ж робити це з вулицею, то потрібно жертвувати житловим комплексом, але це величезні витрати. Також нерозумно і недоцільно робити розширення за рахунок паркових зон».

Перехрестя вулиць (Джерело – google.maps)

Ірина Особік вважає, що перегляд транспортної системи міста необхідний, адже якщо не розглядати це питання, то Полтава може «зупинитися» у транспортному колапсі:

«Перегляд транспортної системи міста – це завжди складний і вартісний процес. Уже сьогодні є місця, де утворюються затори. Перехрестя Європейської, Кагамлика і Панаса Мирного дійсно дуже завантажене. Це змінюватимуть у рамках коригування генерального плану міста Полтави, але незалежно від того чи буде там пам’ятний знак, чи ні».

Архітекторка розповіла, що існує багато способів розвантажити центральні вулиці міста. До прикладу, потрібно виводити транзитний потік з центральної частини Полтави. Так, аби дістатися з Алмазного на Леваду потрібно їхати центром, але ж можна створити транспортні коридори. Завдяки ним пересуватися містом буде швидше і комфортніше, а центр не буде завантаженим.

Також можна вирішити питання зі світлофорами або застосувати інші засоби.

Дати реалізації зміни транспортної системи у Полтаві немає, але відомо, що корегування генплану відбудеться після того, як затвердять архітектурно-опорний план.

Нагадаємо, в Полтаві планують запустити пробний маршрут на Браїлках.

 

Опублікована: 4 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація